Już 20 sierpnia do Polski powróci organizacji ACA. Główną atrakcją Łódzkiej gali zostać ma pojedynek czołowego Polskiego zawodnika kategorii ciężkiej Daniela Omielańczuka (23-9-1). Rywal Polaka nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez organizację. Dziś jednak pochodzący z Litwy Tomas Pakutinckas (19-12-3) w wywiadze portalu sportas.lt, wyznał iż to on zmierzy się z Polakiem.

”Znamy już przeciwnika, ale nie wiemy jeszcze czy jest to opcja ostateczna. To będzie bardzo mocny przeciwnik. Bił się w UFC i wygrał z Alekseyem Oleynikiem. Bardzo silny przeciwnik. Jednak nie jest jeszcze pewne, że to właśnie z nim przyjdzie mi się zmierzyć.”

Zawodnik z Litwy swoje pojedynki toczył głownie dla lokalnej organizacji Kings of Kings. Większość jego przeciwników posiadała ujemne lub zerowe rekordy. Jego najcenniejsze zwycięstwa to boje z Denisem Polekhinem (6-5) oraz zawodnikiem FEN’u Marcinem Sianosem (4-5). Bezsprzecznie najcięższym testem w jego karierze był bój na gali King of the Cage z doświadczonym Tonym Lopezem (64-32). Tomas jednak odniósł porażkę.