Za nami już prawie połowa sezonu 2023/24 w Polskiej piłce nożnej. W dzisiejszym artykule przedstawię kilka ciekawych transferów skupiając się na zawodnikach ofensywnych, którzy przy okazji całkiem nieźle odnalazły się w nowych klubach, przedstawię również po krótce ich sylwetki a także dotychczasowe statystyki.

Deniss Rakels (Napastnik – 31 lat)

SK Super Nova -> Hutnik Kraków

Kluby w których grał:

Reading, Zagłębie Lubin, Lech Poznań,

Statystyki z zeszłego sezonu:

23 spotkania, 4 bramki

Obecne statystyki w nowym klubie:

16 spotkań, 4 bramki, 5 asyst

Zawodnik z Litwy prime swojej kariery ma już powoli za sobą, lecz wykorzystując swoje spore doświadczenie w 2 lidze radzi sobie naprawdę dobrze. Deniss ma na swoim koncie 4 tytuły mistrza Łotwy, 2 tytuły pucharu Łotwy oraz tytuł króla strzelców Łotwy w sezonie 2009/10. 93 mecze w ekstraklasie, 47 meczy w 1 lidze, 106 występów na rodzimym najwyższym stopniu rozgrywkowym. W obecnym sezonie jest kluczową postacią Krakowskiego Hutnika.

Jonathan Junior (Napastnik – 24 lata)

Athletico-PR B -> Kotwica Kołobrzeg

Kluby w których grał:

Avaí FC, Pouso Alegre, Chapecoense

Statystyki z zeszłego sezonu:

17 spotkań, 5 bramek, 1 asysta

Obecne statystyki w nowym klubie:

12 spotkań, 5 bramek

Jonathan Junior to bardzo zaskakujący transfer tego sezonu do Kołobrzeskiej Kotwicy. Do tej pory bowiem Luiz grał tylko na rodzimych Brazylijskich boiskach. Były piłkarz m.in. Avai od kilku meczy zdaje się otwierać i gra co raz lepiej, pakując do siatki gola za golem. Efekt? 5 ostatnich spotkań w jego wykonaniu przekłada się na 4 bramki!

Danu Spataru (Napastnik – 29 lat)

Milsami -> Radunia Stężyca

Kluby w których grał:

FC Dinamo, Zimbru Kiszynió, Astra Giurgiu

Statystyki z zeszłego sezonu:

16 spotkań, 3 bramki, 3 asysty

Obecne statystyki w nowym klubie:

12 spotkań, 1 bramka, 2 asysty

Ściągnięty last minute do ekipy ze Stężycy Mołdawianin to zdobywca Armenischer okalsierger, Superpuchary Mołdawii, Moldawischer Pokalsieger. Jeszcze nie tak dawno przed podpisaniem kontraktu z Radunią miał także okazję walczyć o awans do Ligi Konferencji wraz z Milsami Orgiejów. Najczęściej widywać możemy go na pozycji lewego skrzydłowego.

Hubert Sobol (Napastnik – 23 lata)

Wisła Kraków -> KKS Kalisz

Kluby w których grał:

Wisła Kraków, Lech Poznań, Górnik Łeczna

Statystyki z zeszłego sezonu:

19 spotkań, 3 bramki

Obecne statystyki w nowym klubie:

16 spotkań, 10 bramek

Uznawany za spory talent Hubert po ostatnim sezonie w barwach Górnika Łęczna zdecydował się grać pod banderą KKS’u Kalisz, schodząc jedną ligę w dół. Decyzja wydaje się naprawdę dobra, gdyż jest to dla niego bardzo dobry sezon. 10 bramek w 16 spotkaniach Pucharu Polski i 2 ligi. Ledwo 23 lata a doświadczenie na najwyższym stopniu rozgrywkowym w Polsce daje mu przewagę w nowej dla siebie lidze. KKS na dzień dzisiejszy jest 2 w tabeli i będzie walczyć o awans, Sobol na pewno w tym pomoże!

Olaf Nowak

Stilon Gorzów -> Kotwica Kołobrzeg

Kluby w których grał:

Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Zagłębie Sosnowiec

Statystyki z zeszłego sezonu:

30 spotkań, 4 bramki, 3 asysty

Obecne statystyki w nowym klubie:

16 spotkań, 4 bramki, 1 asysta

Olaf Nowak mimo krótkiego pobytu w Kołobrzegu zdążył już zdobyć spory fanclub. Szybko stał się kluczową postacią Kotwicy. Wszystko to dzięki naprawdę bardzo dobrym występom w barwach ”Perły Bałtyku”. Szybkość, stwarzanie sporej ilości sytuacji i zejście z lewej strony boiska przełożyło się na dotychczasowe statystyki w postaci 4 bramek i 1 asysty. Jest to już praktycznie tyle co przez cały zeszły sezon, który warto dodać spędził w 3 lidze.