Wczorajszy odcinek programu Oktagon Live przyniósł nam kilka ciekawych newsów. Gośćmi tegoż magazynu byli przedstawiciel organizacji ACA na Europę Baysangur Edelbiev oraz zawodnik wagi średniej Piotr Strus (15-5-2). Dowiedzieliśmy się, iż czołowa rosyjska organizacja jest zainteresowana osobami obecnego zawodnika Babilon MMA Łukasza Brzeskiego (7-1-1) oraz niepokonanym mistrzem Armii Fight Night Patrykiem Surdynem (5-0).

Łukasz Brzeski to czołowy zawodnik kategorii ciężkiej w naszym kraju. Reprezentant Klubu Kotwica MMA już dziś wejdzie do klatki Babilon MMA, gdzie zmierzy się ze świetnym grapplerem Michałem Piwowarskim (3-1). Swoje ostatnie pojedynki toczył właśnie pod banderą organizacji Tomasza Babilońskiego. Zadebiutował w niej w grudniu 2018 roku, gdzie w 2 rundzie po ciężkim boju odprawił Michała Orkowskiego (5-4). Walkę później stanął przed najcięższym pojedynkiem w swojej zawodowej karierze. Jego przeciwnikiem był weteran Michał Kita (18-11-1). Po 3 rundach tego starcia sędziowie wypunktowali remis. Po raz ostatni w klatce meldował się podczas gali Babilon MMA 10 w Wieliczce, gdzie odprawił Ednaldo Oliveire (21-7-1).

Patryk Surdyn to jeden z największych polskich prospektów kategorii koguciej. W swojej karierze już nie raz udowadniał, że nie boi się wyzwań. Świadczy o tym fakt, że już w swoim drugim zawodowym pojedynku walczył z Piotrem Kamińskim (5-3), którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Walkę później ponownie na pełnym dystansie rozprawił się ze znacznie bardziej doświadczonym Igorem Wojtasem (8-6). Oby dwa te pojedynki toczył pod banderą Armii Fight Night. Szablę mistrzowską organizacji zdobył w listopadzie 2018 roku nokautując w 1 rundzie Yuriego Bosy’ego (6-2). W swoim ostatnim starciu obronił tytuł kończąc w niecałe 30 sekund mocnego Sylwestra Millera (8-3).