Właśnie poznaliśmy kolejny pojedynek z polskim akcentem na gali Sparta Fight Series 4. Będzie to starcie rewanżowe pomiędzy dwoma byłymi zawodnikami KSW. Olim Thompsonen (19-11) oraz Kamilem Bazelakiem (11-11). Gala odbędzie się 7 września w słonecznym Eastbourne.

Oli Thompson w swojej karierze czterokrotnie toczył boje w okrągłej klatce KSW. Nie miał łatwo iż podejmował takich zawodników jak były mistrz Karol Bedorf (15-5) czy też ówczesny prospekt wagi ciężkiej Michał Włodarek (7-2). To właśnie z nim stoczył swój ostatni bój dla największej polskiej organizacji. Walka odbyła się na gali KSW 32 w Londynie, a Oli wygrał to starcie poprzez nielegalne kopnięcie Poznaniaka. W swojej ostatniej konfrontacji ”The Spartan” uległ przez nokaut Tarekowi Suleimanowi (8-5). Tej pojedynek toczył się jednak w niższej bo półciężkiej kategorii wagowej.

Dla ”Vanderleia” będzie to powrót pięciu miesiącach od ostatniego pojedynku. To właśnie w nim po raz trzeci w swojej karierze poddał Piotra Zaborskiego (0-4), i po raz trzeci w mniej niż 40 sekund. Pojedynek był 3 kolejną wygraną walką Kamila. Urodzony w Zgierzu zawodnik w 2017 roku rozpoczął passę zwycięstw. Skończyło się na czterech, a serię przełamał doświadczony holender Nills Van Noord (20-10-2). Poddał on Polaka już w 1 rundzie.

W pierwszym starciu obu panów lepszy okazał się Thompson. Znokautował on reprezentanta Europejskiego Centrum Karate kolanem w 1 rundzie. Walka odbyła się w 2015 roku na gali Macto!