Stowarzyszenie MMA Polska zaprezentowało finalny skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019, które rozpoczną się już 10 listopada w Bahrajnie. Dzięki skutecznym działaniom organizacyjnym Stowarzyszenia oraz współpracy działaczy z grupą sponsorów, w tym roku Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników, zarówno w kategoriach seniorskich jak i w juniorach.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbędzie się w dniach od 10 do 16 listopada 2019 roku na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w najbliższych zawodach, udział weźmie 452 zawodników z 51 krajów.

Krajowe stowarzyszenie MMA POLSKA – jako nasz pierwszy, pełnoprawny członek IMMAF – powołało reprezentację kraju na zbliżające się zawody. Dzięki wytrwałej pracy organicznej Stowarzyszenia, udało się wystawić aż siedmiu zawodników, wspieranych przez dwóch znakomitych trenerów: Kamila Zawarskiego i Michała Mankiewicza.

– Jesteśmy dumni, że pierwszy raz w sześcioletniej historii Mistrzostw Świata w MMA organizowanych przez IMMAF, na zawody wysłana zostanie polska kadra składająca się z wyłonionych w eliminacjach zawodników. Również po raz pierwszy, zawodnicy będą mieli profesjonalną opiekę ze strony towarzyszących im trenerów. Stowarzyszenie nie chciało być jedynie organizacją chwalącą się osiągnięciami zawodników, którzy na własną rękę i za własne pieniądze wyruszają zdobywać medale. Pozyskaliśmy sponsorów, dzięki którym średnie dofinansowanie w przeliczeniu na każdego reprezentanta wyniosło 75 procent. Każdy zawodnik będzie miał zatem zagwarantowaną podróż, ubezpieczenie, wpisowe, profesjonalną odzież, itp. – mówiMartin Lewandowski, Prezes Stowarzyszenia MMA POLSKA.

W reprezentacji Polski wystąpią zarówno zawodnicy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach. Jej skład przedstawia się następująco:

Seniorzy:

Paulina Giemza – waga musza 56,7 kg (125 lbs)

Klaudia Syguła – waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs)

Eryk Walecki – waga lekka 70,3 kg (155 lbs)

Szymon Roicki – waga średnia 83,9 kg (185 lbs)

Juniorzy:

Magdalena Czaban – waga atomowa 47,6 kg (105 lbs)

Emil Piątek – waga lekka 70,3 kg (155 lbs)

Błażej Romanowski – waga ciężka 120,2 kg (265 lbs)

Zawodnicy zostali wyłonieni do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach, podczas eliminacyjnych sparingów do kadry Polski MMA, które odbyły się we wrześniu br. w Olsztynie, Łodzi oraz Cieszynie. Z uwagi na szybko wypełniające się kategorie wagowe, nie wszyscy wyłonieni kadrowicze będą mogli wystartować w Bahrajnie. Ich trud nie poszedł jednak na marne i będą brani pod uwagę przy najbliższych międzynarodowych turniejach IMMAF.

– Ponieważ Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w marcu br., a w międzyczasie odbywały się mistrzostwa Europy, zarząd MMA Polska przychylił się do propozycji sztabu trenerskiego, by kadrowiczów na najbliższe mistrzostwa wyłonić w trakcie sesji sparingowych organizowanych w trzech klubach w Polsce  – Berkut Arrachion Olsztyn, Shark Top Team Łódź i Octagon Team Cieszyn. Podczas sparingów, zaprezentowało się łącznie 70 zawodników z różnych kategorii wagowych. Eliminacje polegały na sprawdzaniu poszczególnych umiejętności w rundach parterowych, stójkowych i zapaśniczych. Zwieńczeniem sparingów były walki toczone zgodnie z zasadami IMMAF – mówi Łukasz Zaborowski, jeden z selekcjonerów reprezentacji Polski.

Sponsorami kadry Polski MMA są: Fortuna zakłady bukmacherskie, Lab One – producent najwyższej jakości probiotyków i suplementów diety, Multi Assist – firma pośrednicząca i wspomagająca procesy rejestracji pojazdów,  Blachy Pruszyński – jeden z największych w Europie producentów pokryć dachowych, Executive Solutions – projektowanie, wykonawstwo i konserwacja instalacji elektrycznych hydraulicznych i spawalniczych na morzu i lądzie, Pitbull West Coast – producent odzieży ulicznej i sportowej, Studio306 – firma reklamowa i drukarnia wielkoformatowa.

Współpraca z MMA Polska to przepustka dla wielu młodych ludzi do zaczęcia prawdziwej kariery sportowej. Stowarzyszenie zajmuje się sportem amatorskim, ale w zawodowy i profesjonalny sposób. Organizacja systematycznie nawiązuje relacje z osobami ze sfery publicznej, administracji rządowej, ale także z prywatnymi przedsiębiorcami i firmami, którym idea budowy tej dyscypliny sportu u podstaw, jest po prostu bliska.

Członkiem Stowarzyszenia może zostać każda osoba, która zostanie zaakceptowana przez Zarząd. W skład struktury organizacji, wchodzą trzy grupy członków: zwyczajni, honorowi oraz wspierający. Członkowie zwyczajni, mogą uczestniczyć w głosowaniach i wyborach, proponować pozycje do rozważenia w sprawie porządku obrad walnego zgromadzenia oraz są systematycznie informowani o stanie organizacji.

Niezwykle istotnym planem założycieli MMA Polska jest budowa najsilniejszego stowarzyszeni MMA w kraju z wieloma prawdziwymi korzyściami. Już teraz, Organizacja jest oficjalnie wspierana przez wielu ambasadorów z różnych dyscyplin. Ambasadorami, ale jednocześnie honorowymi członkami Stowarzyszenia MMA Polska są: Marcin Gortat, Mariusz Pudzianowski, Iwona Guzowska, Olivier Janiak, Kuba Wojewódzki.

Kolejnymi planowanymi aktywnościami Stowarzyszenia MMA POLSKA, będzie m.in. organizowanie seminariów dla wszystkich funkcji w MMA  – Akademia MMA Polska, Budowanie programów CSR dla dzieci, kobiet i seniorów,Wprowadzenie programu medycznego, monitorującego zdrowie  zawodników, Lobbing za usankcjonowaniem MMA oraz budowanie współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim.