Za nami ważenie przed jutrzejszą galą Tymex Boxing Night 12. Podczas niego oglądać mogliśmy staredown między Marcinem Siwym (20-0) a Kamilem Bodziochem (6-0). Starcie to powstało, głównie dzięki użytkownikom Twittera, którzy napierali aby doszło do zestawienia Panów. Finalnie bardziej doświadczony z zawodników okazał się lżejszym wnosząc na wagę dokładnie 112,3 kilograma. Również niepokonany Bodzioch ważył zaś aż 116 kilogramów.

Ceremonia ważenia przed galą TYMEX Boxing Night 12

29-letni Marcin Siwy to bardziej doświadczony z dwójki pięściarzy, legitymizujący się bilansem (20-0, 8 KO). Młodszy równo o pięć lat Kamil Bodzioch również jest niepokonany na zawodowym ringu (6-0, 2 KO).

Tak się moja kariera na profesjonalnych ringach układała, że nie miałem okazji walczyć z żadnym rodakiem. Teraz nadarzyła się okazja, kibice chcieli tego pojedynku, promotorzy przekazali mi informację, a ja od razu się zgodziłem. Wiem, że sympatycy pięściarstwa czekają na walki polsko-polskie w królewskiej kategorii” – powiedział Siwy przed najbliższą walką dla TVP Sport

Co do mojej walki z Kamilem Bodziochem, nawet nie spodziewałem się, że będzie takie zainteresowanie kibiców” – dodał.