Już dziś w Las Vegas odbędzie się gala UFC on ABC 2. W walce wieczoru zobaczymy starcie na szczycie światowej kategorii średniej. Zmierzą się w nim Marvin Vettori (16-3-1) oraz Kevin Holland (21-6). Podczas tego wydarzenia wystąpi także nasz rodak Mateusz Gamrota (17-1), który swoje siły sprawdzi w boju z zaprawionym w UFC Scottem Holtzmanem (14-4).

Impa Kasanganay (8-1) vs Sasha Palatnikov (6-2)

Kasanganay wydaje się zawodnikiem kompletniejszym. Potrafi zaskoczyć zarówno w płaszczyźnie stójkowej jak i parterowej. Trzeba jednak zaznaczyć, że powraca do klatki po ciężkim i najlepszym nokaucie ubiegłego roku. Palatnikov ma czym palnąć, i mimo że faworytem tego starcia jest fighter z Florydy, postawię na zawodnika z Hong Kongu. TYP: Sasha Palatnikov TKO 2 runda.

Da Un Jung (13-2-1) vs William Knight (9-1)

William Knight będzie mieć przewagę zapaśniczą nad Koreańczykiem, lecz w aspekcie stójkowym więcej do zaoferowania ma wyższy o ponad 16 cm i dysponujący lepszym zasięgiem Jung. W ostatniej walce może nie błyszczał, lecz wcześniej pokazał że jest perspektywicznym fighterem. Myślę, że znajdzie sposób aby przysłowiowo ”zgasić” swojego przeciwnika. TYP: Da Un Jung TKO 1 runda.

Luis Saldana (14-6) vs Jordan Griffin (18-8)

TYP: Luis Saldana poddanie 2 runda.

Jack Shore (13-0) vs Hunter Azure (9-1)

TYP: Jack Shore poddanie 3 runda.

Yorgan De Castro (6-2) vs Jarjis Danho (5-1-1)

TYP: Yorgan De Casto TKO 1 runda.

John Makdessi (17-7) vs Ignacio Bahamondes (11-3)

TYP: Ignacio Bahamondes TKO 2 runda.

Mateusz Gamrot (17-1) vs Scott Holtzman (14-4)

Gamer jest z pewnością lepszym zapaśnikiem i grapplerem od Scotta Holtzmana, trzeba jednak pamiętać że dla Mateusza będzie to pierwsze zetknięcie z prawdziwym poziomem UFC, gdyż jego poprzedni rywal również był debiutantem. Amerykanin jest zawodnikiem niebezpiecznym, więc ”Gamer” musi być czujny od początku starcia. Zawodnik z Kudowy jednak powinien mieć również przewagę kondycyjną co w połączeniu z jego zapasami doprowadzi go do zwycięstwa. TYP: Mateusz Gamrot przez decyzję.

Jim Miller (32-15) vs Joe Solecki (10-2)

TYP: Joe Solecki przez decyzję.

Mike Perry (14-7) vs Daniel Rodriguez (13-2)

TYP: Daniel Rodriguez przez decyzję.

Mackenzie Dern (10-1) vs Nina Nunes (10-6)

TYP: Mackenzie Dern przez poddanie.

Sam Alvey (33-14-1) vs Julian Marquez (8-2)

Julian Marquez w ostatnim pojedynku zdecydowanie nie błyszczał. Był bardzo bliski porażki z będącym na potężnej passie porażek Makim Pitolo. Sam Alvey mimo, że jest już zawodnikiem wiekowym i również jego rekord i seria nie wygląda najlepiej to ostatnio nie wyglądał tragicznie. Udało mu się zremisować z Jungiem a także dać dobrą walkę ze Spannem którą przegrał niejednogłośnie. Uważam że będzie w stanie utrzymać walkę w stójce i kąsać swojego rywala prawym sierpowym. TYP: Sam Alvey przez decyzję.

Arnold Allen (16-1) vs Sodiq Yusuff (11-1)

Walka z którą mam największy problem i jest ona cholernie bliska. Dwóch prospektów kategorii piórkowej o pięknych rekordach i mocnych sportowo umiejętnościach. Allen ma lepszą technicznie stójkę, Yusuff zaś wydaję się lepszym grapplerem, ale stójkowo również nie będzie oddawał pola. Uderza mocniej od Anglika i na to będzie musiał Arnold uważać. Moim zdaniem górą będzie zawodnik pochodzący z Suffolk, chodź jak już wspominałem żaden rezultat mnie tu nie zaskoczy. TYP: Arnold Allen przez decyzję.

Marvin Vettori (16-3-1) vs Kevin Holland (21-6)

Marvin Vettori jest świetnym zawodnikiem który z walki na walkę pokazuje spory progres. Posiada on naprawdę solidną kondycję, a w walce z Hollandem jego największym atutem będzie oczywiście przewaga zapaśnicza. Nie powinien on mieć bowiem większych problemów z przenoszeniem Kevina do parteru. Warto także wspomnieć że ”Trailblazer” jest tutaj zastępstwem za bardziej wymagającego Darrena Tilla pod którego Włoch przygotowywał się dłuższy okres. Reasumując Vettori powinien przejechać się po swoim rywalu. TYP: Marvin Vettori przez decyzję.