Wczorajsze spekulację się sprawdziły! Jak ogłosił redaktor Marcel Dorff, trenujący w Szwecji Gruzin Guram Kutateladze (11-2) został nowym przeciwnikiem Mateusza Gamrota (17-0) na gali UFC Fight Island. Co ciekawe data się nie zmienia i Panowie zmierza się tak jak pierwotnie zapowiadano 17 października. Starcie pozostaje także w limicie kategorii lekkiej do 70 kilogramów.

Mateusz Gamrot w swoim ostatnim pojedynku pokonał twardego Mariana Ziółkowskiego (21-8-1). Po pięciu rundach sędziowie zgodnie punktowali tamtejszy bój wynikiem 50-45 dla ”Gamera” Warto dodać, iż pochodzący z Kudowy zawodnik był pierwszym podwójnym mistrzem największej Polskiej organizacji. Tytuł dywizji lekkiej zdobył podczas gali KSW 35, gdzie na dystansie jeszcze 3 rund pokonał Mansoura Barnaoui (19-4), zaś piórkowej pokonując Klebera Koike Erbsta (25-5-1).

Guram Kuteladze ostatni swój pojedynek stoczył pod banderą organizacji Brave CF. Tam też w tylko 44 sekundy znokautował solidnego Felipe Silvę (9-4). Wcześniej większość swoich pojedynków toczył podczas Szweckich gal takich jak Superior Challenge, IRFA. Odprawiał tam m.in. doświadczonego Guilherme Cadenę (26-19) oraz Ericka Silvę (22-7). Co ciekawe w przeszłości w przeszłości wystąpił na gali Fight Exclusive Night, gdzie przegrał jednak z uczestnikiem Tylko Jeden Pawłem Kiełkiem (9-7-1).