MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Oktagon UFC

TO BYŁA POLSKA NOC! Jan Błachowicz nokautuje Andersona, Legierski mistrzem Oktagonu!

Ta noc zdecydowanie należała do Polaków! Najpierw w świetnym stylu organizacji Oktagon zdobył Mateusz ”Dynamit” Legierski (6-0). Polak mimo niewielkiego doświadczenia wypunktował po pięciu rundach doświadczonego Miroslava Strbaka (18-10-1) w walce wieczoru gali Oktagon Prime 3. Potem nadeszła gala UFC on ESPN+25 i Jan Błachowicz (26-8) jako główne danie wieczoru. ”Cieszyński Książę” zdemolował już w 1 rundzie Coreya Andersona (13-5). Po zwycięstwie Polak wyzwał do walki panującego mistrza Jona Jonesa (26-1).

Dla Jana Błachowicza było to siódme zwycięstwo w ostatnich ośmiu walkach. Reprezentant WCA Fight Team odnosił zwycięstwa z m.in. Jacare Souzą (26-8) oraz Lukiem Rockholdem (16-5). Warto wspomnieć iż był to już trzeci rewanż Polaka, jeszcze ani razu nie przegrał.

Dla Mateusza Legierskiego było to czwarte zwycięstwo dla organizacji Oktagon. Wcześniej nokautował Michala Kondrada (5-7), Ronalda Paradaisera (10-6) oraz Jakuba Bahnika (5-4). Bez wątpienia wczorajszy triumf był największym w jego dotychczasowej karierze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.