Jeden z najciekawszych Polskich prospektów kategorii koguciej powróci do klatki podczas gali DWM Fight Night w Białogardzie. Adrian Wieliczko (1-1) skrzyżuje rękawice z reprezentującym Uzbekistan Khumoyiddinem Abdullaevem (1-1).

”Pitbull” to lokalny zawodnik reprezentujący klub Ronin Gold Team. Szerszej publice dał się już jednak poznać podczas gal Armia Fight Night, do której trafił po zwycięstwie w turnieju ”ROAD TO ARMIA”. Miał przez to szanse pokazania się na jednej z gal FAME MMA, gdzie rozgrywane były półfinały oraz finał tego przedsięwzięcia. Jego kariera zawodowa zaczęła się z wysokiego ”C”, gdyż już w debiucie jego przeciwnikiem został obecnie toczący boje dla KSW Kamil Szkaradek (5-0). Po 3 pełnych wyrównanych rundach sędziowie wskazali na zwycięstwo fightera z Krakowa. Ostatnio jednak powrócił na dobre tory i błyskawicznie poddał Kacpra Matyszewskiego (2-1).

Khumoyiddin Abdullaev obecnie trenuje i reprezentuje klub Czerwony Smok Poznań. Swoje ostatnie zawodowe starcie przegrał w 2017 roku. Jednak od tego czasu mocno przygotowuje się z m.in. mistrzem organizacji KSW Jakubem Wikłaczem. Ma za sobą również występy w innych formułach.

Wydarzenie wspiera Powiat Białogardzki. Gali patronować będzie Piotr Pakuszto – Starosta Białogardzki. Odbędzie się ona 23 września 2023 w Hali Sportowej przy liceum ogólnokształcącym w Białogardzie. Partnerzy Strategiczni wydarzenia : MAGIC – CARS SŁAWNO, MARAD – MARCIN IGNACZAK.