Już jutro w Częstochowie odbędzie się jedno z najciekawszych meczy danej kolejki eWinner II ligi. Będzie to spotkanie pomiędzy Zachodniopomorskim zespołem Kotwica Kołobrzeg, który w zeszłym roku był wręcz o krok do awansu na zaplecze Ekstraklasy, ze spadkowiczem z tejże Ligi Skrą Częstochowa.

W serii ”Kącik Piłkarski” skupiamy się na drużynach z zachodniego pomorza, gdyż akurat ten region śledzę regularnie, więc dziś wskażę moim zdaniem najmocniejszą 11 ekipy ze Stadionu im. Sebastiana Karpiniuka.

BRAMKARZ: Tu bez zmian. Oskar Pogorzelec to do tej pory jeden z najpewniejszych piłkarzy ekipy z Kołobrzegu. Topowy pod względem obrony rzutów karnych zawodnik w tym sezonie już kilkukrotnie uratował zespół przed stratą bramki. (Poprzedni mecz: Oskar Pogorzelec – bez zmiany)

PRAWA OBRONA: Na tej stronie mamy rywalizację pomiędzy Łukaszem Kosakiewiczem a Michałem Kozajdą. Więcej razy w tym sezonie mieliśmy okazję oglądać tego pierwszego, lecz ja postawiłbym na młodszego z Panów, choć obaj prezentują naprawdę solidny poziom, włączając się zarówno w akcje defensywne jak i ofensywne (Poprzedni mecz: Michał Kozajda – bez zmiany)

ŚRODEK OBRONY: W ostatnim meczu Jakub Rzeźniczak nie był w najlepszej dyspozycji. Kapitan zespołu przyczynił się do dwóch straconych w tym spotkaniu bramek i wydaje się, że mecz odpoczynku może dać mu wiele korzyści. W jego miejsce wskoczyć śmiało może Piotr Witasik, który w zeszłym sezonie stanowił trzon defensywy ekipy Trenera Bartoszka. (Poprzedni mecz: Jakub Rzeźniczak – zmiana)

ŚRODEK OBRONY: Sebastian Murawski – stały punkt Kotwicy. Pewne interwencje, dobre podłączanie się do akcji ofensywnych. Dobry początek sezonu. Nie rotowałbym tej pozycji. (Poprzedni mecz: Sebastian Murawski – bez zmiany)

LEWA OBRONA: Cezary Polak, tu bez większego komentarza. W teamie potrzebny jest młodzieżowiec a wychowanek Escoli Warszawa od pierwszego w tym sezonie spotkania z Polonią Bytom zrobił naprawdę solidny progres. Nie ma też zbyt dużej konkurencji, gdyż nowe nabytki (Kurzydłowski/Skowronek) nie zdążyli się jeszcze ograć w tej lidze. (Poprzedni mecz: Cezary Polak – bez zmiany)

ŚRODKOWA POMOC DEFENSYWNA: W ostatnim meczu nie widzieliśmy Jakuba Żubrowskiego i trzeba przyznać, że widać było brak ogranego byłego zawodnika Zagłębia Lubin. Na ten mecz zdaje się, iż będzie już gotowy do gry, więc nie pozostaje nic innego niż wystawić do w wyjściowej 11. (Poprzedni mecz: Michał Cywiński – rotacja)

ŚRODKOWA POMOC: Michał Cywiński – tu także nie ma co się ”rozwodzić”. 5 meczy, 4 bramki, egzekutor rzutów karnych w drużynie. (Poprzedni mecz: Kamil Kort – rotacja)

ŚRODKOWA POMOC: Filipe Oliveira – podobnie jak w przypadku Cywińskiego. Nie ma się do czego przyczepić. Ograny, doświadczony na poziomie wyższych lig, silny fizycznie, groźnie wykonujący stałe fragmenty. Również wstrzymałbym się od zmian. (Poprzedni mecz: Filipe Oliveira – bez zmiany)

PRAWE SKRZYDŁO: Od przedsezonowego sparingu z Chojniczanką Chojnice, gdzie wypadł naprawdę nieźle, chciałbym aby Olaf Nowak dostał wreszcie szansę dłuższej gry. W lidze jednak w 5 spotkaniach zagrał dokładnie 87 minut. Szybki, kreatywny zawodnik, który wprowadza także nutkę świeżości do teamu. Będzie to mój wybór. (Poprzedni mecz: Tomasz Kaczmarek – zmiana)

LEWE SKRZYDŁO: Tafara Madembo – dotychczasowymi występami raczej zapewnił sobie miejsce w składzie. Szybki, pomysłowy. Jeśli zdrowie dopiszę, będzie z niego spora pociecha. (Poprzedni mecz: Tafara Madembo – bez zmiany)

NAPASTNIK: Filip Kozłowski jest podstawowym napastnikiem Kotwy poprzedni sezon spędził właśnie w ekipie z Częstochowy. Przez właśnie ten fakt (znajomość zawodnika przez sztab rywala) pokusiłbym się tu o zmianę. Ponad to Jonathan Junior, którego widzę w tym meczu na tej pozycji przez dotychczasowe 69 minut (24 z Chojniczanką, 45 z Olimpią Grudziądz) udowodnił, że warto na niego stawiać i dać szansę na występ w pierwszym składzie. (Poprzedni mecz: Filip Kozłowski – zmiana)

Podsumowanie składu + status w porównaniu do poprzedniego meczu:

BR: Oskar Pogorzelec
PO: Michał Kozajda
ŚO: Piotr Witasik (Zmiana)
ŚO: Sebastian Murawski
LO: Cezary Polak
ŚPD: Jakub Żubrowski (Zmiana)
ŚP: Filipe Oliveira
ŚP: Michał Cywiński
PS: Olaf Nowak (Zmiana)
LS: Tafara Madembo
N: Jonathan Junior (Zmiana)