Urodzony w Białogardzie Krzysztof Sowa (1-1) uzupełnia kartę walk gali DWM Fight Night. Walczący zawodowo od 2018 roku lokalny bohater skrzyżuje rękawice z debiutującym Kamilem Mataczyńskim (0-0).

Krzysztofa Sowę nazwać trzeba weteranem Białogadzkiego MMA, gdyż przed swoją publiką walczył już trzykrotnie. Dwa razy w formule semi-pro, gdzie wypunktował walczącego obecnie dla Babilon MMA Mateusza Rybaka, a także przegrał przez poddanie z przedstawicielem tej organizacji Samuelem Vogtem. W 2018 roku przeszedł już do walk na zasadach pro, i w nieco ponad 100 sekund udusił zza pleców Marka Frankowskiego. Długo nie czekając, miesiąc później stoczył następny pojedynek, który mimo tego iż nie wyszedł poza pierwszą rundę był roallercoasterem emocji i krwawą jadką. Zwycięsko z niego wyszedł jednak jego opponent Ireneusz Szydłowski. Dla Sowy będzie to powrót do klatki po prawie 5 latach!

Kamil Mataczyński to fighter z klubu Spider Team oraz KSW Szczecinek. Z pewnością przywiezie ze sobą sporo kibiców ze względu na niewielką odległość pomiędzy miastami. Zawodnik ten wywodzi się ze sportów stójkowych i jest medalistą mistrzostw Polski w K-1, a pojedynek z bardziej doświadczonym Sową, będzie dla niego debiutem w mieszanych sztukach walki.

Wydarzenie wspiera Powiat Białogardzki. Gali patronować będzie Piotr Pakuszto – Starosta Białogardzki. Odbędzie się ona 23 września 2023 w Hali Sportowej przy liceum ogólnokształcącym w Białogardzie. Partnerzy Strategiczni wydarzenia : MAGIC – CARS SŁAWNO, MARAD – MARCIN IGNACZAK.