Dziś poznaliśmy walkę wieczoru nadchodzącej gali Runda 9. Będzie to starcie w czołówce kategorii półciężkiej w Polsce. Zmierzą się w niej Tomasz ”Tomaj” Kondraciuk (12-8) oraz Marcin ”Bane” Łazarz (11-7). Gala odbędzie się już 23 listopada w Białogardzie.

”W tym roku przed nami kolejna edycja – Gala Sportów Walki „RUNDA 9”, która odbędzie się w listopadzie 2019 roku w hali Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. Pojedynki 9 edycji imprezy (ok. 7/8 walk w formule MMA) rozegrane zostaną w oktagonie. Przed emocjonującą – jak co roku – walką wieczoru zobaczymy wielu fighterów z kraju i naszego regionu. Gośćmi Specjalnymi, którzy uświetnią swoją obecnością Galę będą Krzysztof Radzikowski „Strongman” i Dominik Abus z Gogglebox – polskiego programu typu reality show.” – wiadomość od organizatora

Marcin Łazarz to były mistrz organizacji BAMMA. Pas zdobył w kwietniu 2015 roku, poddając Bretta McDermotta (9-5). W swojej karierze nie wybierał sobie rywali, świadczą o tym pojedynki z takimi zawodnikami jak Ivan Shtyrkov (17-0-1), Maxim Grishin (30-7-1) czy też Paul Craig (12-4). W ostatnim pojedynku, po wyrównanej trzy rundowej walce wziętej w zastępstwo uległ na punkty Dmitry’emu Tebekinowi (10-5). Starcie to odbyło się na gali M-1 Global Challenge / WKG.

Dla Tomasza Kondraciuka będzie to powrót do walk w MMA po porażce z Bartoszem Leśko (9-1-2) na gali FEN 22. Wówczas mimo dobrego początku został poddany w 1 rundzie przez zawodnika z Trójmiasta. W swojej karierze miał także szanse toczyć pojedynki w organizacji KSW. Odniósł porażki z rąk Karola Celińskiego (16-8-1) oraz Marcina Wójcika (11-7). Jego najcenniejszym skalpem w karierze jest znokautowanie Macieja Browarskiego (14-9).