Krzysztof Radzikowski (0-0) ostro trenuje do swojego zapowiedzianego na listopad debiutu w MMA. W kontekście walki jednego z najlepszych Polskich Strongmanów mówi się głównie o organizacji FAME MMA oraz High League. Ostatnio lecz w odpowiedzi na nasze zapytanie na Instagramie chęć na starcie z Krzyśkiem pod banderą KSW wyraził znany z walki z ”Pudzianem” Nikola Milanović (0-1).

”Ze mną, KSW” – skomentował Serbski Judoka

Krzysztof Radzikowski to jeden z najbardziej utytułowanych Polskich Strongmanów. Zawodnik z Głowna to Wicemistrz Polski Strongman 2008 i Wicemistrz Polski Strongman 2009. Wicemistrz Europy Strongman 2009, wicemistrz Europy w Wyciskaniu Belki 2009 a także Mistrz świata federacji World Strongman Federation w 2012. Jego występy oglądać mogliśmy również w latach świetności tego sportu w Polsce, gdy w TVN emitowano program ”Siłacze” ukazujący zmagania naszych Strongmanów.

Nikola Milanovic to Judoka z Serbii. W MMA wystąpił tylko raz. Wtedy właśnie uratował walkę wieczoru gali KSW 59, wskakując za ”Bombardiera” na 5 godzin przed samym pojedynkiem. Jego przeciwnikiem był znacznie bardziej doświadczony Mariusz Pudzianowski (15-7). ”Pudzian” zastopował Nikole w 72 sekundy, lecz walka nie obyła się bez kontrowersji. Mieszkający w Łodzi Milanovic, zarzucił Mariuszowi, że gdyby ten nie złapał się siatki zostałby obalony i przegrałby to starcie.