Już 22 lutego zobaczymy kolejną galę spod szyldu RWC. Czwarta edycja gali odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Dziś poznaliśmy co-main event całego wydarzenia. Zmierzą się w nim lokalny bohater, widowiskowo walczący Wawrzyniec Bartnik (5-1) oraz niepokonany francuz Samir Kadi (2-0). Panowie zmierzą się w limicie kategorii średniej do 84 kilogramów.

Wawrzyniec Bartnik po raz ostatni w klatce meldował się podczas gali ZHS 3 w Sosnowcu. Na tejże gali wypunktował niejednogłośnie Adriana Dudka (3-1). Starcie to obfitowało w zwroty akcji i według wielu było jedną z najlepszych walk ubiegłego roku. W swojej karierze miał już okazję walczyć na gali Rocky Warriors Cartel. Podczas drugiej edycji rozgrywanej w Golinie wypunktował pewnie lokalnego Roberta Adamczyka (4-11-1). Na swoim koncie ma także zwycięstwa z Dawidem Kosiorkiem (1-1), Adrianem Grzelakiem (0-1) oraz Ashleyem Gibsonem (2-17). Jedyną porażkę w karierze zadał mu zawodnik organizacji FEN Krystian Bielski (5-2).

Samir Kadi na ”zawodowych ringach” występował trzykrotnie. Swój ostatni pojedynek stoczył w marcu 2019 roku na gali SFS 3. Starcie to zostało uznane za nieodbyte po nielegalnym kolanie. Jego rywalem w tym pojedynku był polak Mikołaj Dziąbor (4-3). Wcześniej odnosił dwa zwycięstwa pokonując Sylvaina Boularda (0-1) oraz Adela Atame (0-1).