Jak podaje Czeski portal ISport.bleski.cz lokalna gwiazda i były zawodnik UFC Karlos Vemola (29-6) wybrał sobie już swojego kolejnego opontenta na galę Oktagon 20. Jego przeciwnikiem zostać ma doskonale znany w Polsce Aziz Karaoglu (10-7). Czech w ten sposób wyjaśnia swój wybór: ”Powiem tylko, że wiele osób twierdzi, że pokonał Khalidova ale sędziowie widzieli to inaczej! Ocenę efektu końcowego pozostawiam wam”

”A skąd taka decyzja? Oktagon nie dawał mi wielkiego wyboru. A gdybym miał wybierać między Silvą a tym gościem, wybieram drugą opcję, ponieważ walczył z mistrzem UFC. Według wielu ekspertów pokonał Khalidova. To naprawdę twardziel, ale mógłby mi pasować stylowo, bo jest głównie stókowiczem. To nie będzie łatwe.”

Karlos Vemola to jedna z największych gwiazd czeskiego MMA. W swojej karierze walczył już dla organizacji UFC, lecz tamtej przygody nie może zaliczyć do udanych. Zwyciężył bowiem tylko dwa z sześciu pojedynków. Od września 2015 roku przegrał tylko jeden pojedynek, nieco ponad rok temu został bowiem niespodziewanie zastopowany przez Attile Vegha (33-9-2). Warto jednak odnotować solidne zwycięstwa nad ”Frankensteinem” Silvą (15-7), Pawłem Brandysem (10-7-2) oraz Patrikiem Kinclem (22-9).

Aziz Karaoglu to weteran organizacji KSW. Rozpoczął podczas gali z KSW 9, w 2008 roku gdzie stoczył trzy pojedynki. Na wstępie w pięknym stylu już w 1 rundzie rozprawił się z Vitorem Nóbregą (18-13-1), później zaś przegrał z Danielem Dowdą (6-4) i Janem Błachowiczem (27-8). Po długiej bo aż pięcioletniej przerwie od startów wrócił na gali KSW 22, gdzie ciężko znokautował faworyzowanego Piotra Strusa (15-6-2). Po kolejnych zwycięstwach otrzymał szansę walki o pas, gdzie dał wyrównany bój z Mamedem Khalidovem (35-7-2).

Źródło: isport.blesk.cz