Grono posiadaczy najbardziej cennych pasów – pasów mistrzowskich – w wadze koguciej, półśredniej i ciężkiej powiększy się o jeden nowy. OKTAGON MMA ukoronuje pierwszego w historii organizacji mistrza wagi lekkiej. Gwiazda słowackiego MMA, Miroslav Strbak mający doświadczenie z walk na całym świecie oraz imponujący rekord 18 zwycięstw, w tym 15 nokautów wystąpi w walce 5-ciu rund liczącej po 5 minut każda. Jego przeciwnikiem będzie Polski Dynamit, Mateusz Legierski, który w trzech ostatnich walkach dla OKTAGON znokautował wszystkich swoich rywali i pozostaje niepokonany z nieskazitelnym rekordem 5 zwycięstw i 0 porażek.

„Waga lekka potrzebuje swojego Króla. Legierski dopytywał się o przepustkę do walki o pas od pierwszej walki dla naszej organizacji. Podejmując takiego wojownika, jakim jest Strbak zdecydowanie wymaga odwagi. Mateusz otrzymuje szansę, by stać się pierwszym zagranicznym mistrzem w historii OKTAGONU, przy czym Strbak będzie bronił na swojej ziemi wszystkiego tego, co zbudował na przestrzeni lat swojej kariery. Może okazać się, że będziemy świadkami 5 rund fantastycznego MMA i z pewnością wyłonienia pierwszego mistrza tej kategorii wagowej” – Ondrej Novotny, promotor OKTAGON MMA.

Pojedynek będzię walką wieczoru gali OKTAGON PRIME 3, 15-go Lutego, w luksusowym kompleksie sportowym X-bionics Sphere w Samorin.

Informacja Prasowa