Smutne informacje dla fanów KSW dochodzą do nas dzisiejszego południa. Jeden z najlepszych Rosyjskich oraz europejskich zawodników kategorii średniej Albert Duraev (12-3) rozwiązał kontrakt z organizacją KSW. Stało się tak bowiem poprzez niemożność dojścia do skutku jego występów dla Polskiej organizacji (poprzez obostrzenia COVID’owe). ”Maczeta” poinformował o tym na swoim Instragramie.

https://www.instagram.com/p/CGH1Wl8hiT4/

Wypowiedzieliśmy umowę z organizacją KSW za obopólną zgodą! Teraz jestem gotowy do podjęcia walki w krótkim czasie, 17 i 24 października na Fight Island odbędą się walki zorganizowane przez UFC! Jeśli nie dostanę tam walki do końca tego miesiąca, spróbuję polecieć do USA i tam czekać!

Albert Duraev to były mistrz ACB. Pas tejże organizacji zdobył nokautując w 1 rundzie faworyzowanego wówczas legende rosyjskiego MMA Vyacheslava Vasilevskiyego (33-8). W swojej karierze odprawiał m.in. zawodnika KSW Patrika Kincla (22-9) czy też zawodnika UFC Sergeya Khandozhko (27-6-1). Po raz ostatni w klatce oglądaliśmy go na gali ACB 89 w Krasnodarze, po pięciu rundach wypunktkował wtedyP olaka Piotra Strusa (15-6-2).