MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

KSW

Shamad Erzanukaev otwarty na starcie z Piotrkiem Kamińskim w KSW!

Shamad Erzanukaev (0-0) to jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutantów na Polskiej scenie MMA. Zawodnik WCA Fight Team już od małego toczył swoje walki w formule amatorskiej a już na najbliższej gali KSW zobaczymy go już w pełnoprawnym zawodowym pojedynku. Skrzyżuje on rękawice z Bartoszem Rewerą (1-0). Dziś w programie Oktagon LIVE, zawodnik z Warszawy zapytany został o potencjalnego rywala z TOP’u Polskiej kategorii koguciej, z którym chciałby zmierzyć się w razie zwycięstwa. Wskazał on na reprezentującego Czerwony Smok Poznań Piotra Kamińskiego (5-4).

”Wiem, że Piotr Kamiński jakby to też jest jest jego marzenie żeby do KSW pójść, a jeżeli uda mi się wygrać to też będę miał jakiś tam głos, więc w przyszłości dobrym byłby testem. Ma fajny parter, ja też lubię, więc…”

Piotr Kamiński to doświadczony zawodnik kategorii koguciej z już 9 pojedynkami na swoim koncie. Po raz ostatni ”Bodzia” oglądać mogliśmy na gali Babilon MMA 13. Wtedy też uległ on Sylwesterowi Millerowi (10-5) na pełnym dystansie. Wcześniej jednak pochodzący z Drawska fighter miał serię 3 kolejnych zwycięstw po której pojawiały się pierwsze plotki o rozmowach zawodnika z największą Polską organizacją. Pokonywał wówczas Roberto Virgulino (2-4), Piotra Wróblewskiego (5-4) oraz Islama Mayrasultanova (4-4). Warto odnotować, iż wszystkie z tych zwycięstw zakończył przed czasem

Shamad Erzanukaev pierwszy pojedynek semi-pro stoczył już w wieku 14 lat, miało to miejsce podczas nieistniejącej już organizacji Slava Republic, gdy poddał on dużo cięższego oraz starszego Krystiana Kusia. Dziś Shamad uznawany jest za jednego z najlepszych amatorów i talentów Polskiego MMA. W swojej dotychczasowej karierze nie przegrał a na swoim rozkładzie ma m.in. Sebastiana Decowskiego z którym walczył dwukrotnie, Dawida Niedźwieckiego oraz Miłosza Wąsika. Już na KSW 65 zadebiutuje on zawodowo, gdzie zmierzy się z Bartoszem Rewerą (1-0).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.