MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

DWCS

Mateusz Rębecki zawodnikiem rezerwowym Dana White’s Contender Series!

Podczas dzisiejszego podcastu ”W Narożniku” prowadzonego przez Pawła Wyrobka dla portalu MMARocks Mateusz Rębecki (11-1) zdradził, iż został on zawodnikiem rezerwowym Dana White’s Contender Series. Oznacza to, że ”Chińczyk” będzie jednym z pierwszych zawodników który wskoczy w razie wycofania się przewidzianego do programu zawodnika. Warto przypomnieć iż jest to jedna z najkrótszych dróg do organizacji UFC. To właśnie dzięki niemu kontrakty z amerykańskim gigantem zyskali m.in. Greg Hardy (6-2) czy też niepokonany Edmen Shahbazyan (11-0). Pełny odcinek obejrzeć możecie poniżej.

Mateusz Rębecki aktualnie posiada imponującą passę 8 zwycięstw z rzędu. Większość z tych pojedynków toczył dla organizacji FEN, gdzie w marcu 2018 roku zdobył pas mistrzowski wagi lekkiej. Pokonał wówczas faworyzowanego Mariana Ziółkowskiego (21-7-1) nokautując go ciosem na wątrobę w 4 rundzie. W lipcu 2019 roku zadebiutował w pojedynku poza granicami naszego kraju, gdzie na gali Battlefield FC 2 w Chinach ubił ciosami Kaika Brito (13-2). Po raz ostatni w klatce oglądać mogliśmy go podczas gali Fight Exlusive Night 27 w Szczecinie. Wtedy też po raz 3 obronił swój pas mistrzowski zwyciężając przez TKO z Magomedem Magomedovem (12-2).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.