W swojej historii KSW dało nam naprawdę sporo świetnych zestawień o których będziemy pamiętać jeszcze przez długi czas, np: Soldić vs Du Plessis, Materla vs Khalidov czy Parnasse vs Buchinger. Dziś jednak przedstawię wam naprawdę kapitalne starcia które w przeszłości miały odbyć się na galach Polskiego Giganta, lecz coś pokrzyżowało ich plany.

7. KONFRONTACJA DWÓCH NAJLEPSZYCH ŚREDNICH W EUROPIE? (Khalidov vs Vasilevskiy – KSW 29)

W latach 2011-2014 zarówno Mamed Khalidov (wówczas 29-4-2) oraz Vyacheslav Vasilevskiy (wówczas 26-2) byli uznawani za jednych z najlepszych średnich w Europie. Nic więc dziwnego, że fani domagali się ich walki a organizacja KSW dążyła aby takową zorganizować. Dodatkowo Martin Lewandowski, a więc współwłaściciel KSW żył w dobrych relacjach z prezesem M-1 Global gdzie urzędował ”Slava”. Do pojedynku obu fighterów próbowano doprowadzić na KSW 29 w Tauron Arenie. Rosjanin nawet wypowiadał się na temat takowej potencjalnej walki na Ramach MMARocks:

”Ten pojedynek interesuje mnie z dwóch powodów. Po pierwsze Mamed Chalidow to czołówka wagi średniej, a po drugie takie wydarzenie osiągnęłoby najwyższy poziom organizacyjny.”

Zarówno Mamed jak i Vyacheslav przed takowym potencjalnym bojem posiadali serię aż 9 kolejnych zwycięstw z rzędu co powodowałoby naprawdę pojedynek na najwyższym poziomie. Niestety, finalnie obie strony nie dogadały się i Mamed zmierzyć miał się z Tomaszem Drwalem (22-6-1), lecz ten również wypadł i ”Caniballa” zestawiono z Brettem Cooperem (28-15).

ÓWCZESNE KURSY: ? – ? (Brak Danych)

6. SZANSA NA SPORĄ NIESPODZIANKĘ! (Mańkowski vs Du Plessis 2 – KSW 47)

Borys Mańkowski (wówczas 19-7-1) po dotkliwej stracie pasa mistrzowskiego i ciężkiej kontuzji która uniemożliwiła mu start na KSW 44 powracać miał w marcu 2019 roku na gali KSW 47. Rywalem ”Tasmańskiego Diabła” miał być będący w bardzo zbliżonej sytuacji Dricus Du Plessis (wówczas 12-2). ”Stillknocks” który zaskoczył wszystkich demolując Soldicia, w rewanżu sam został zdemolowany po czym fani nieco w niego zwątpili. Zrobili to również oceniający ten pojedynek bukmacherzy którzy zdecydowanie faworyzowali Mańkowskiego. Bój ten zapowiadał się naprawdę zacnie, a Du Plessis miał wszystko aby sprawdzić tu sporą niespodziankę. Niestety w trakcie przygotowań uszkodził on rękę a w jego miejsce wskoczył Norman Parke…

ÓWCZESNE KURSY: Borys Mańkowski – Dricus Du Plessis: 1.45 – 2.52

5. KRWAWA 3 RUNDOWA WOJNA? NA TO SIĘ ZAPOWIADAŁO! (Azhiev vs Wrzosek – KSW 35)

Ta walka miała potencjał na zgarnięcie BONUSU nie tylko za najlepszy bój wieczoru ale kto wie może nawet i roku. Dwóch piekielnie efektownych zawodników na jednej z ciekawszych gal KSW w 2016 roku, co mogło pójść nie tak? Oczywiście, że kontuzja… Ale do rzeczy! Na przeciwko siebie stanąć mieli nazywany jednym z największych prospektów Polskiej Sceny Anzor Azhiev (wówczas 6-2) oraz powracający po przygodzie z TUF i UFC Marcin Wrzosek (wówczas 10-3). ”Zombiak” był po bliskiej walce z Erosą, zaś Anzor po spacerku i poddaniu na Bakoceviciu. Jednak nie ma tego złego. W zastępstwo wszedł jeszcze szerzej nie znany Filip Wolański (wówczas 9-1) i sprostał zadaniu dając twardą bitkę z fighterem z Łodzi.

ÓWCZESNE KURSY: Anzor Azhiev vs Marcin Wrzosek: 1,72 – 2.00

4. NAJBARDZIEJ WYPOMINANA STRATA ZAWODNIKÓW PRZEZ FANÓW? (Magomedov vs Duraev – KSW 53)

Ostatnie miejsce poza podium to pojedynek dwóch zawodników których odejście z największej Polskiej organizacji spotkało się z największym hejtem ze strony Fanów. Zarzucano, iż jak można puścić takich zawodników przez brak dawania im możliwości walki. Tym razem od konfrontacji w klatce nie przeszkodziła kontuzja lecz… COVID! Panowie mieli zawalczyć ze sobą na odwołanej gali KSW 53: Fight Code w Łodzi! Przejdźmy do liczb! Magomedov dysponował wtedy bilansem 23 zwycięstw i tylko 4 porażek na koncie i był on po szybkiej wygranej poprzedzonej startem dla PFL. Duraev (wówczas 13-3) był byłym posiadaczem pasa ACB (obecnego ACA), gdzie odprawiał naprawdę solidnych zawodników, większość kończąc przed czasem. Jak dobre zestawienie to było chyba nie muszę mówić! Ścisły TOP.

ÓWCZESNE KURSY: ? – ? (Brak Danych)

3. GRAPPLERSKI KONCERT I RYWAL NA POZIOMIE MISTRZ? (Narkun vs Muniz – KSW 34)

Tomasz Narkun (wówczas 11-2) po zaskakującym zrewanżowaniu się Goranowi Reljiciowi już dwie gale później powracać ma do klatki. Organizacja KSW ogłosiła, iż jego rywalem zaplanowanym na tą galę będzie świeżo podpisany Brazylijczyk Andre Muniz (wówczas 13-3). Tak to właśnie ten Muniz który błyskawicznie poddał zarówno Fabińskiego jak i legendarnego Souze. Patrząc względem czasu naprawdę stanowiłby on bardzo duże zagrożenie dla ”Żyrafy” i mógłby zaskoczyć właśnie w jego koronnej płaszczyźnie. Co tym razem? Kontuzja łokcia, i zmiana na dużo gorszego krajanina Muniza którego Narkun błyskawicznie znokautował…

ÓWCZESNE KURSY: ? – ? (Brak Danych)

2. NAJWIĘKSZY POLSKI I BRYTYJSKI NIEPOKONANY PROSPEKT W WADZE LEKKIEJ! (Gamrot vs Diakese – KSW 23)

Jeden miał 22 drugi 24 lata, jeden miał rekord 8-0, drugi zaś 9-0. Obaj byli uznawani za jednych z największych ”lekkich” prospektów w swoich krajach. To chyba zwiastuje do jak super starcia mogło dojść na Londyńskiej gali KSW 23. Dodatkowo między Panami doszło do wymiany zdań w mediach społecznościowych. ”Bonecrusher” stwierdził, że zdemolowałby Gamrota i zarzucił mu zażywanie sterydów. ”Gamer” skwitował wszystko następująco:

”Nie trzeszcz, jak mały pies zza płotu. Ustaw się w kolejce i czekaj na swoja kolej.”

Mateusz Gamrot w tamtym etapie kariery miał już na swoim rozkładzie kilka ciekawych nazwisk takich jak Andre Winner czy Tim Newman. Marc zaś wojował na galach BAMMA, gdzie również odnosił spore sukcesy. Niestety ostatecznie organizacja KSW nie dogadała się z zawodnikiem i wspomnianą wyżej brytyjską federacją. A Poznaniak zawalczył z Marifem Piraevem!

ÓWCZESNE KURSY: ? – ? (Brak Danych)

1. OSTATNI TANIEC GAMROTA PRZED UFC MÓGŁ BYĆ ARCYTRUDNY! (Gamrot vs Musaev – KSW 54)

I czas na numer jeden, a zarazem najświeższą walkę w całym dzisiejszym zestawieniu. Co tu dużo mówić zapowiedzana jako ostatnia walka ”Gamera” dla KSW, a jako oponent niepokonany i potężny pod względem gabarytu Rosjanin. Walka ”nahype’owana” przez Polskich Kibiców którzy czekali na to starcie, ale jak już tytuł artykułu wskazuje coś stanęło na przeszkodzie. Oficjalnie Musaev wycofał się w powodu kontuzji kolana, mówiło się też coś o jego problemach z wagą przed tym bojem. Względem czasu, patrząc na to iż skoczył dywizję wyżej może było w tym ziarno prawdy. Ostatecznie Gamer zmierzył się z Marianem Ziółkowskim i wyfrunął za ocean, gdzie wojuje do dziś!

ÓWCZESNE KURSY: Mateusz Gamrot vs Shamil Musaev: 1.40 – 2.73