MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

UFC

Zmarł ojciec Khabiba! Abdulmanap Nurmagomedov miał 57 lat!

Niestety jak informują Rosyjskie media oraz angielski portal DailyStar, nie żyje legenda a prywatnie ojciec oraz trener mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba, Abdulmanap Nurmagomedov. Wybitny Rosjanin miał 57 lat a śmierć poniósł w wyniku powikłań po przebytym zakażeniu COVID-19. Warto także dodać, iż już od ponad półtora miesiąca był hospitalizowany w szpitalu w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Informację o śmierci Nurmagomedova podał także prezydent Czeczenii:

”Dotarły do mnie smutne wieści o tym, że Abdulmanap Nurmagomedov opuścił ten świat. W imieniu całego narodu czeczeńskiego składam szczere kondolencje jego rodzinie. Zostawił nas pozostawiając po sobie dobre imię, wychowawszy godnych potomków” – napisał Kadyrow.

Abdulmanap, który jest uważany za legendarnego trenera wielu dyscyplin nie tylko w MMA, doznał udaru po zarażeniu koronawirusem w maju. Następnie przeszedł operację obejścia serca i został umieszczony w śpiączce indukowanej, gdzie pozostawał w stanie krytycznym.

Źródło: DailyStar.co.uk, Polsat Sport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.