Już 11 lipca oficjalnie do akcji powraca nasza największa Polska organizacja KSW. Poza ogłoszonym już wcześniej w magazynie Koloseum Tomaszem Drwalem (21-5-1), dziś w programie Oktagon Live transmitowanym przez Kanał Sportowy poznaliśmy dwa kolejne zestawienia promujące lipcową kartę walk.

W pierwszym z nich zobaczymy bój unifikujący pas mistrzowski wagi lekkiej KSW. Zmierzą się w nim po raz trzeci niepokonany i głodny walki Mateusz Gamrot (15-0) oraz champion tymczasowy Norman Parke (28-6-1). ”Stormin” pas tymczasowy organizacji KSW zdobył w swoim ostatnim pojedynku podczas jubileuszowej gali KSW 50 w Londynie. Wówczas po 5 rundowej walce niejednogłośnie wypunktował Marcina Wrzoska (14-6). Było to trzecie a właściwie drugie podejście Irlandczyka do tytułu, gdyż na gali KSW 40 jako pretendent nie zrobił wagi co świadczyło odsunięciem statusu walki jako mistrzowskiej. ”Gamer” nie walczył od grudnia 2018 roku. W swoim ostatnim boju jednogłośnie zdobył swoje drugie trofeum mistrzowskie organizacji, w wadze piórkowej. Wtedy też zdeklasował na dystansie 5 rund mocnego Klebera Koike Erbsta (25-5-1).

W drugim ze starć naprzeciw siebie staną były mistrz wagi piórkowej Marcin Wrzosek (14-6) oraz ex champion wagi półśredniej Borys Mańkowski (20-8-1). Panowie również zmierzą się w najlepiej obsadzonej w organizacji kategorii lekkiej. ”Polski Zombie” mistrzowski pas wagi piórkowej zdobył w grudniu 2016 roku. Wtedy też w drugiej rundzie zwyciężył przez TKO w 2 rundzie z Arturem Sowińskim (20-11) na gali KSW 37: Circus of Pain. ”Tasmański Diabeł” zaś schodzi do dywizji lekkiej po swojej przygodzie z kategorią półśrednią, gdzie przez dłuższy czas dzierżył nawet mistrzowski pas. W swoim ostatnim pojedynku zwyciężył przez poddanie już w 1 rundzie z Vaso Bakoceviciem (40-19-1). Walka ta odbyła się w catchweighcie do 73 kilogramów.

OKTAGON LIVE #8 - GAMROT: DOPING? BZDURA! RÓBMY TESTY!