Dziś poznaliśmy pełną kartę walk zbliżającej się gali European Fight Masters 3, która odbędzie się już 20 czerwca w systemie PPV. W karcie głównej ujrzeć możemy ciekawe starcie w catchweighcie do 98 kilogramów. Na przeciw siebie staną w nim, reprezentant klubu Berserkers Team Szczecin Wojciech Janusz (8-5) oraz trenujący na co dzień w Białymstoku Piotr Kalenik (8-4). Dla przypomnienia w walce wieczoru tej gali zobaczyć będziemy mogli powracającego do klatki Michała Materlę (27-7). Rywalem Polaka będzie przeciętny Wilhelm Ott (19-17-1). Informację tą podał portal MMARocks.pl.

Wojciech Janusz to solidny zawodnik polskiej kategorii półciężkiej. W swojej karierze od początku nie odmawiał wyzwań. Świadczą o tym boje z takimi zawodnikami jak Michał Oleksiejczuk (14-4) oraz Marcin Wójcik (12-7). Jest to niezwykle twardy zawodnik, ponieważ żadna z jego porażek nie skończyła się przed czasem. Zwyciężył cztery z pięciu ostatnich pojedynków odprawiając m.in. doświadczonego Michała Gutowskiego (9-11). W swoim ostatnim boju po świetnych trzech rundach uległ decyzją sędziów w starciu z Adamem Kowalskim (12-5-1) na gali FEN 27 w Szczecinie.

Piotr Kalenik w swoim ostatnim pojedynku już w 1 rundzie odprawił powracającego po przerwie Patryka Rogóża (10-5). Starcie to odbyło się podczas pierwszej studyjnej gali organizacji Babilon MMA. Był to już trzeci pojedynek zawodnika z Białegostoku po prawie 3 letniej przerwie. Wcześniej szybką gilotyną na gali PLMMA 79 odprawił Aleksandra Joketicia (0-13), oraz uległ jednogłośną decyzją sędziów czołowemu Marcinowi Łazarzowi (12-7) na gali Runda 9 w Białogardzie. Miał on już okazję walczyć w catchweightcie poniżej 100 kilogramów. Wtedy też uległ decyzją sędziów Kevinowi Wiwatowskiemu (5-7) na gali PLMMA 70.

KARTA WALK GALI:

Walka wieczoru:

Michal Materla vs Willi Ott – walka o pas kat. 84 kg

Druga walka wieczoru:

Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński – walka o pas kat. 77 kg
Maciej Różanski vs Will Fleury – Walka o pas w kat. 93 kg
Michał Domin vs Nikolay Grozdev – Walka o pas kat. 66 kg

Jacek Wiśniewski vs Maciej Buksiński Freakfight – 108 kg
Wojciech Janusz vs Piotr Kalenik – Superfight – catchweight (98 kg)

Karta wstępna:

Krzysztof Dobrzyński vs Mateusz Makarowski – Superfight
Damian Ostęp vs Hojat Khajevand – walka – 77 kg
Krzysztof Friedel vs Paul Saier – walka (catchweight 73kg) – walka dwóch debiutantów

Źródło: MMARocks