MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

European Fight Masters

Wojciech Janusz podejmie Piotra Kalenika podczas gali EFM 3!

Dziś poznaliśmy pełną kartę walk zbliżającej się gali European Fight Masters 3, która odbędzie się już 20 czerwca w systemie PPV. W karcie głównej ujrzeć możemy ciekawe starcie w catchweighcie do 98 kilogramów. Na przeciw siebie staną w nim, reprezentant klubu Berserkers Team Szczecin Wojciech Janusz (8-5) oraz trenujący na co dzień w Białymstoku Piotr Kalenik (8-4). Dla przypomnienia w walce wieczoru tej gali zobaczyć będziemy mogli powracającego do klatki Michała Materlę (27-7). Rywalem Polaka będzie przeciętny Wilhelm Ott (19-17-1). Informację tą podał portal MMARocks.pl.

Wojciech Janusz to solidny zawodnik polskiej kategorii półciężkiej. W swojej karierze od początku nie odmawiał wyzwań. Świadczą o tym boje z takimi zawodnikami jak Michał Oleksiejczuk (14-4) oraz Marcin Wójcik (12-7). Jest to niezwykle twardy zawodnik, ponieważ żadna z jego porażek nie skończyła się przed czasem. Zwyciężył cztery z pięciu ostatnich pojedynków odprawiając m.in. doświadczonego Michała Gutowskiego (9-11). W swoim ostatnim boju po świetnych trzech rundach uległ decyzją sędziów w starciu z Adamem Kowalskim (12-5-1) na gali FEN 27 w Szczecinie.

Piotr Kalenik w swoim ostatnim pojedynku już w 1 rundzie odprawił powracającego po przerwie Patryka Rogóża (10-5). Starcie to odbyło się podczas pierwszej studyjnej gali organizacji Babilon MMA. Był to już trzeci pojedynek zawodnika z Białegostoku po prawie 3 letniej przerwie. Wcześniej szybką gilotyną na gali PLMMA 79 odprawił Aleksandra Joketicia (0-13), oraz uległ jednogłośną decyzją sędziów czołowemu Marcinowi Łazarzowi (12-7) na gali Runda 9 w Białogardzie. Miał on już okazję walczyć w catchweightcie poniżej 100 kilogramów. Wtedy też uległ decyzją sędziów Kevinowi Wiwatowskiemu (5-7) na gali PLMMA 70.

KARTA WALK GALI:

Walka wieczoru:

Michal Materla vs Willi Ott – walka o pas kat. 84 kg

Druga walka wieczoru:

Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński – walka o pas kat. 77 kg
Maciej Różanski vs Will Fleury – Walka o pas w kat. 93 kg
Michał Domin vs Nikolay Grozdev – Walka o pas kat. 66 kg

Jacek Wiśniewski vs Maciej Buksiński Freakfight – 108 kg
Wojciech Janusz vs Piotr Kalenik – Superfight – catchweight (98 kg)

Karta wstępna:

Krzysztof Dobrzyński vs Mateusz Makarowski – Superfight
Damian Ostęp vs Hojat Khajevand – walka – 77 kg
Krzysztof Friedel vs Paul Saier – walka (catchweight 73kg) – walka dwóch debiutantów

Źródło: MMARocks

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.