MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Babilon MMA

Weteran Toni Valtonen rywalem Łukasza Brzeskiego na Babilon MMA 17!

Jeszcze przed startem jutrzejszej gali Babilon MMA 16 poznaliśmy już walkę wieczoru następnej edycji. Będzie to pojedynek w limicie kategorii ciężkiej. Zmierzą się w nim Polski prospekt Łukasz Brzeski (8-1-1) oraz weteran europejskich klatek 41-letni Toni Valtonen (28-17). Gala odbędzie się za nieco ponad miesiąc, 30 października w Radomiu.

Łukasz Brzeski to czołowy zawodnik kategorii ciężkiej w naszym kraju. Reprezentant Klubu Kotwica MMA swoje ostatnie pojedynki toczył pod banderą organizacji Tomasza Babilońskiego. Zadebiutował w niej w grudniu 2018 roku, gdzie w 2 rundzie po ciężkim boju odprawił Michała Orkowskiego (5-4). Walkę później stanął przed najcięższym pojedynkiem w swojej zawodowej karierze. Jego przeciwnikiem był weteran Michał Kita (18-11-1). Po 3 rundach tego starcia sędziowie wypunktowali remis. Po raz ostatni w klatce meldował się podczas gali Babilon MMA 13, gdzie po ciężkiej walce odprawił Michała Piwowarski (3-2).

Toni Valtonen w latach 2008-2011 był czołowym zawodnikiem na rynku europejskim. Wtedy też oglądać mogliśmy go na galach takich organizacji jak M-1 Global oraz KSW. Rywalizował on jednak w kategorii półciężkiej do 93 kilogramów, gdzie mierzył się m.in. z Janem Błachowiczem (26-8) oraz Łukaszem Jurkowskim (17-11). Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2019 roku, gdzie podczas gali Megdan rozbił ciosami Ivana Vicica (11-19). Przerwał tym samym passę dwóch porażek z rzędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.