Jeszcze przed startem jutrzejszej gali Babilon MMA 16 poznaliśmy już walkę wieczoru następnej edycji. Będzie to pojedynek w limicie kategorii ciężkiej. Zmierzą się w nim Polski prospekt Łukasz Brzeski (8-1-1) oraz weteran europejskich klatek 41-letni Toni Valtonen (28-17). Gala odbędzie się za nieco ponad miesiąc, 30 października w Radomiu.

Łukasz Brzeski to czołowy zawodnik kategorii ciężkiej w naszym kraju. Reprezentant Klubu Kotwica MMA swoje ostatnie pojedynki toczył pod banderą organizacji Tomasza Babilońskiego. Zadebiutował w niej w grudniu 2018 roku, gdzie w 2 rundzie po ciężkim boju odprawił Michała Orkowskiego (5-4). Walkę później stanął przed najcięższym pojedynkiem w swojej zawodowej karierze. Jego przeciwnikiem był weteran Michał Kita (18-11-1). Po 3 rundach tego starcia sędziowie wypunktowali remis. Po raz ostatni w klatce meldował się podczas gali Babilon MMA 13, gdzie po ciężkiej walce odprawił Michała Piwowarski (3-2).

Toni Valtonen w latach 2008-2011 był czołowym zawodnikiem na rynku europejskim. Wtedy też oglądać mogliśmy go na galach takich organizacji jak M-1 Global oraz KSW. Rywalizował on jednak w kategorii półciężkiej do 93 kilogramów, gdzie mierzył się m.in. z Janem Błachowiczem (26-8) oraz Łukaszem Jurkowskim (17-11). Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2019 roku, gdzie podczas gali Megdan rozbił ciosami Ivana Vicica (11-19). Przerwał tym samym passę dwóch porażek z rzędu.