MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

UFC

Waga bohaterów gali UFC 241 w dniu walki! Costa rekordzistą!

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaką ilość kilogramów zawodnicy nabierają na dzień walki. Dzięki miejscu gali (Kalifornia) możemy się o tym przekonać. Informację podał portal ESPN.

Zacznijmy od bohaterów walki wieczoru. Mistrz Stipe Miocic (19-3) przybrał jedynie 2,5 lbs (około 1 kg), zaś Daniel Cormier (20-2) przybrał aż 10,5 lbs (około 5 kg).

Bohaterowie co-main eventu wnieśli dosyć podobną ilość kilogramów. ”Showtime” (22-8) był cięższy o 7,7 lbs (około 3,5 kg), a zwycięzca Nate Diaz (20-11) 10 lbs (około 4,5 kg).

Zdecydowanie więcej wnieśli bohaterowie bonusu za walkę wieczoru. ”Żołnierz Boga” (13-4) z wagi 184,5 lbs (około 84 kg) wniósł aż 207 lbs (około 10 kg). Jednak jego brazylijski opontent przebił jego ”wyczyn”. Paulo Costa (13-0) przytył o całe 27,8 lbs (około 12,5 kg).

Warto przypomnieć iż w Kalifornii, istnieje komisja sportowa, która w przypadku skoku masy ciała o 10%, może złożyć rekomendacje o zmianę kategorii wagowej na wyższą. Barierę tą przekroczyli właśnie wojownicy kategorii średniej.

Źródło : ESPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.