MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

UFC

UFC Vegas 14: Rafael dos Anjos niejednogłośnie lepszy od Paula Feldera!

Gala UFC Vegas 14 właśnie dobiegła końca, gdyż zakończyła się walka wieczoru. W tym właśnie pojedynku oglądać mogliśmy powrót po prawie 4 latach do kategorii lekkiej w wykonaniu Rafaela dos Anjosa (30-13). Były mistrz dywizji do 70 kilogramów po pięciorundowym boju zwyciężył ze wskakującym na zastępstwo i powracającym z emetytury Paulem Felderem (17-6).

Praca byłego mistrza kategorii lekkiej w tym pojedynku opierała się głównie na pracy w klinczu, dociskaniu do siatki jak i sprowadzaniu Amerykanina do parteru. Felder zaś starał się utrzymywać walkę w stójce, punktować Brazylijczyka boksersko i przede wszystkim starał się wykluczać pracę swojego przeciwnika. Płaszczyzna stójkowa była pod jego dyktando, zaś bardziej doświadczony z zawodników królował w klinczu. Po pięciu rundach tego pojedynku sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo dos Anjosa punktując to stosunkiem 2x 50-45 oraz 47-48.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.