Dzisiejsza odbywająca się w pięknym Dubaiu gala UAE Warriors 13 powoli dobiega końca. Minęła bowiem już trzecia od końca walka tego wieczoru. Oglądać w niej mogliśmy naszego reprezentanta oraz uczestnika reality-show Tylko Jeden Piotra Walawskiego (8-6-1). Przeciwnikiem popularnego ”Ledy” był ciężkoręki Tarek Suleiman (10-7). Pogromca obecnego mistrza kategorii ciężkiej FEN’u ciężko rozbił Łodzianina ciosami w parterze w trakcie drugiej rundy pojedynku.

RUNDA 1

Rozpoczyna wysokim kopnięciem Leda. Dokłada low-kicka i przejmuje środek oktagonu. Dobra kombinacja kopnięć Piotra. Szuka zbliżenia się i skrócenia dystansu fighter z narożnika niebieskiego. Klinczuje Tarek i dopycha Ledę do siatki, siła fizyczna po jego stronie i jest sprowadzenie. Ciosy z góry spadają na głowe Walawskiego, lecz ten wykorzystuje zasięg rąk i nóg i klei się do rywala. Bije w tułów Suleiman, odpowiada łokciami z dołu Piotr. Pracuje nogami Walawski, ale podnosi pozycję Suleiman obija Walawskiego, ma w tym momencie kłopoty Łodzianin. Przechodzi do półgardy Suleiman, szuka duszenia trójkątnego rękoma. Póki co niweluje to Walawski. Próba zrywa ale nieudana, blokuje ją Syryjczyk. Minuta do końca rundy, pasywna kontrola z góry Suleimana, i w końcu przesweepował go Walawski. Ma Polak swojego rywala w gardzie, wyprowadza ciosy ale gong przerywa rundę pierwszą.

RUNDA 2

Nisko opuszczone ręce Suleimana, szuka ciosów prostych Walawski, ale klasyczne zejście po nogę i zanotował sprowadzenie Tarek. Ciągnie popularne D’arce Choke fighter z Syrii wyprowadzając przy tym dodatkowo ciosy w tułów. Nic z tego nie wynikło ma Walawskiego w półgardzie i spuszcza łokcie na jego twarz. Odzyskuje gardę Leda i atakuje niebezpiecznymi łokciami w głowę z dołu. Zryw, ale zastopowany. Bije Suleiman z góry kłopoty Walawskiego, odpowiada pojedynczymi ciosami z góry ale przerywa to sędzia, ależ dyspozycja Suleimana, piekielnie silne ciosy Syryjczyka kończą walkę.