Zapraszamy do zapoznania się z typowaniem gali KSW 69, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 23 kwietnia w Warszawie! W walce wieczoru do drugiej obrony pasa mistrzowskiego stanie Sebastian Przybysz! Rywalem Polaka po turbulencjach finalnie zostanie Brazylijczyk Werlleson Martins.

Wojciech Kazieczko (1-0) vs. Lubomir Lesak (2-0)

Kursy: 1.50 – 2.59

Ciekawe starcie na otwarcie gali KSW 69 i moim zdaniem nawet jedna z lepszych walk na całej karcie. Zobaczymy tu bowiem dwóch naprawdę solidnych kickbokserów. Lesak to weteran sceny czeskiej a szerszej publiczności MMA pokazał się na galach Oktagon Underground. Stricte kickboksersko wydaje się być zawodnikiem lepszym oraz bardziej doświadczonym od Wojtka Kazieczki. Po stronie Polaka będzie młodość oraz warunki fizyczne, wydaje mi się, że również przewaga parterowa. Młodszy z braci bowiem do swojego pojedynku przygotowuje się w klubie Pepe MMA, a jak wiemy po występie Emilii Czerwińskiej (również wywodzącej się z K-1) potrafią wdrożyć zawodników w ten pełny rytm MMA. Starcie to jest ciężkie do typowania, Lesak całkiem solidnie broni się bowiem w klinczu i w ostatniej walce na Oktagonie nie dawał się obalać, a co ciekawsze samemu udawało mu się sprowadzać. Biorąc po uwagę to co już widzieliśmy a w wypadku Wojtka były to w formule MMA tylko mordercze low-kicki nieznacznie postawie na zwycięstwo Słowaka. Zapowiada nam się tu 15 minut solidnych wymian w stójce. TYP: Lubomir Lesak przez decyzję sędziowską. (60%)

Paweł Polityło (6-3) vs. Patryk Chrobak (3-1)

Kursy: 1.20 – 4.56

Tu mamy klasyczną konfrontację stójkowicza z zapaśnikiem. Chrobak to zawodnik efektowny, odwołujący się do różnistych akcji w stójce o czym nawet świadczy jego przydomek ”Showtime”. Potrafi wykorzysytywać swoje bardzo dobre warunki fizyczne atakując z dystansu w stójce, trzeba zauważyć że momentalnie przez swój styl odsłania się mocno trzymając ręce bardzo nisko. Paweł Polityło dąży mocno do klinczu, sprowadzania i kontroli w parterze, rzadko szuka otwartych wymian więc akurat nisko osadzone ręce Patryka nie będą miały tu dużego znaczenia. Chrobak jest jednak do obalenia, był w stanie zrobić Miroslav Holub na gali PCF. Zawodnik z Bielska jest bardzo młody ma dopiero 22 lata i wraca po 1,5 rocznej przerwie. Można więc spodziewać się ciągłego rozwoju w jego przypadku. Z tego co jednak widzieliśmy do tej pory, uważam iż ”Polski Orzeł” będzie w stanie wywracać ”Showtime’a” i na pełnym dystansie w swoim stylu zwycięży ten pojedynek. TYP: Paweł Polityło przez decyzje sędziowską. (65%)

Artur Szczepaniak (7-1) vs Jivko Stoimenov (13-4)

Kursy: 1.37 – 3.10

Starcie młodych gniewnych 25 latków debiutujących w organizacji KSW. Większym prospektem z większym potencjałem wydaje mi się Artur Szczepaniak, zawodnik mieszkający w Belgii to bardzo sprawny w aspekcie parterowo zapaśniczym fighter. Bułgar w swoich walkach pokazywał sporo luk, i jest zawodnikiem znacznie mniej wszechstronnym od naszego rodaka. Jest to głównie stójkowicz o dosyć otwartym i chaotycznym stylu walki. Krótko mówiąc dużym faworytem tego pojedynku jest Artur i stawiam że skończy ten bój przed czasem rozbijając ciosami swojego oponenta. TYP: Artur Szczepaniak przez KO/TKO. (65%)

Maciej Kazieczko (7-2) vs. Wilson Varela (6-2)

Kursy: 1.20 – 4.56

Kursy wskazują tu na potężny missmatch, lecz gdy zagłębimy się w ten pojedynek wcale tak nie jest. Varela to głównie stójkowicz o bardzo dobrych warunkach fizycznych. W tej płaszczyźnie bez wątpienia sprawi Maćkowi sporo problemów i Polak musi być czujny. Kłopot dla Francuza robi się, gdy patrzymy nieco głębiej. Jego zapasy defensywne bowiem nie stoją na dobrym poziomie. Kazieczko to Ankosiak, który był w stanie sprowadzać m.in. całkiem solidnego w tym aspekcie Bartka Koperę i w tym starciu powinien zaprzęgnąć do gry właśnie swoje zapasy. Faworyzuje Polaka jak już mówiłem nie będzie to spacerek, lecz zwycięży to starcie. TYP: Maciej Kazieczko przez decyzje sędziowską. (60%)

Sara Luzar-Smajić (3-1) vs. Natalia Baczyńska (6-1)

Kursy: 1.60 – 2.34

Reprezentantka Bałkanów to bardzo sprawna stójkowiczka o dosyć mocnym uderzeniu. W tej płaszczyźnie będzie mieć dosyć solidną przewagę nad reprezentantką klubu Contender. Stawiam, że Polka będzie dążyć do klinczu i walki parterowej, aczkolwiek nie wiem czy uda jej się wykonać ten plan. Smajić jest bardzo sprawna, silna i posiada lepsze warunki fizyczne, a więc nie będzie to łatwe zadanie. Walka moim zdaniem odbędzie się na pełnym dystansie i po 3 rundach to ręka Chorwatki będzie w górze. TYP: Sara Luzar Smajić przez decyzje sędziowską (65%).

Roberto Ruchała (6-0) vs. Michele Bainao (7-0)

Kursy: 1.25 – 3.96

Arcyciekawe starcie dwóch bardzo dużych prospektów kategorii piórkowej i po raz kolejny potężny rozstrzał kursów z którym się nie zgadzam. Jest to naprawdę bliskie starcie. Ruchała już w walce z Kaczmarczykiem udowodnił swoją wartość, pokazując naprawdę solidny parter, obalenia oraz kopnięcia. To właśnie te aspekty doprowadziły go do zwycięstwa. Ta walka może wyglądać podobnie, Baiano w stójce ma swoje atuty i będzie groźny dla zawodnika Grapplingu Kraków. Jak widze ten pojedynek? Walka w stójce dosyć wyrównana, może i z przewagą Włocha ale później klincz w którym Ruchała odnajduje się bardzo dobrze, Włoch? nieco gorzej, następnie parter i kontrola. Jak to się skończy? Właśnie tak… TYP: Robert Ruchała przez decyzje sędziowską. (60%)

Paweł Pawlak (19-4-1) vs. Cezary Kęsik (13-1)

Kursy: 1.45 – 2.76

W przedostatnim starciu KSW 69 zobaczymy najbardziej wyczekiwaną przez fanów walkę tej gali. Będzie to starcie w czołówce dywizji średniej KSW, gdzie zobaczymy byłego mistrza Babilon MMA Pawła Pawlaka i byłego mistrza TFL Cezarego Kęsika. Zapowiada się naprawdę solidne starcie. Faworytem w moich oczach jest bardziej doświadczony reprezentant Łódzkiego Octopusa. Jest on bardziej wszechstronnym fighterem oraz posiada naprawdę spory bak paliwa. Największym atutem Kęsika jest natomiast siła fizyczna i spora agresja. Pawlak będzie chciał spokojnie podejść do tej walki i punktować Kęsika w stójce, ten natomiast będzie szukał skończenia, ”Plastinho” jest jednak bardzo twardy a jego solidna kondycja da mu przewagę w kolejnych rundach i decyzją sędziów to on zostanie zwycięzcą. TYP: Paweł Pawlak przez decyzję sędziowską. (60%)

[C] Sebastian Przybysz (9-2) vs Werlleson Martins (16-4)

Kursy: 1.20 – 4.56

Dwukrotna zmiana rywala u mistrza kategorii koguciej, najpierw z powodu kontuzji wycofać musiał się Jakub Wikłacz, później zaś Zuriko Jojua. Finalnie w walce wieczoru zobaczymy Werllesona Martinsa. Brazylijczyk jest trafialny, zbiera naprawdę sporo i często wchodzi w otwarte wymiany. W starciu z takim strikerem jak ”Sebić” nie jest to dobry znak. Sebastian w stójce będzie miał naprawdę sporą przewagę i myślę, że w tej płaszczyźnie może naprawdę ”zrobić krzywdę” reprezentantowi kraju Kawy. Co do parteru, tu Sebastian pokazał spory progres i myślę, że nawet w tej płaszczyźnie przewaga będzie po jego stronie. Stawiam, że nie będzie to jednak potrzebne… TYP: Sebastian Przybysz przez KO/TKO. (70%)