Już 14 marca podczas gali Oktagon 16 w Ostavie zobaczymy występy dwóch naszych reprezentantów. W kategorii ciężkiej do rewanżowego boju staną Tomasz Kolcun (4-1) oraz reprezentant Słowacji Peter Slahor (0-2). W kategorii półśredniej zobaczymy zaś weterana Mariusza Radziszewskiego (17-17-2). Trenujący w Łodzi Polak podejmie Radovana Uskrta (5-3).

Dla ”Szajby” będzie to powrót po pierwszej porażce w karierze, gdyż w listopadzie uległ on Kamilowi Mindzie (4-1) przez TKO po latającym kolanie. Wcześniej odprawiał przed czasem m.in. Dawida Sadowskiego (1-5) czy też byłego strongmana Mateusza Barona (0-1).

Rywala Polaka poza ich ubiegło rocznym pierwszym pojedynkiem (wygranym przez Kolcuna w pierwszej rundzie), w klatce widzieliśmy tylko raz. W zawodowym debiucie przegrał z Lukasem Olejnikiem (4-9), a starcie to odbyło się prawie 9 lat temu.

”Radzik” to weteran polskiej sceny MMA, który nigdy nie odmawiał wyzwań. Aktualnie posiada serię 3 zwycięstw z rzędu. W ostatnim pojedynku udusił zza pleców Romana Belogurova (7-17). Miał on również okazję wystąpić na gali Oktagon 5, wówczas po kontrowersyjnej decyzji sędziego o przerwaniu walki, uległ on Gaborowi Borarosowi (17-7-1).

Słowak ma na swoim koncie jedno zwycięstwo nad Polakiem. We wrześniu 2018 roku ubił w 1 rundzie Łukasza Bugarę (8-9). Starcie to odbyło się podczas dziewiątej edycji gali Oktagon. W swoim ostatnim pojedynku uległ solidnemu Mate Kerteszowi (8-3) przez nokaut techniczny w 2 rundzie.