W sobotę 14 sierpnia odbędzie się gala THE WAR 2! Powracają turnieje 1 na 1 oraz 3 na 3 na gołe pięści, a dodatkowo na drugiej edycji kibice zobaczą także pierwsze w historii starcie ekip kobiecych – BAD GIRLS zmierzą się z DEVILS w formule 3 na 3 do wyeliminowania wszystkich rywalek. Transmisja tylko w systemie PPV [TUTAJ].

Organizacja THE WAR ogłosiła skład drugiej edycji turnieju 1 na 1. Powróci trzech mocnych zawodników znanych z pierwszej gali – będą to autor najlepszego nokautu ARAS oraz współautorzy najlepszej walki – KOMANDOS i ZAJĄC, którzy mogą spotkać się w klatce ponownie. Oprócz nich wystąpi także młodszy brat znanego z Gromdy GLEBY – bardzo mocny MŁODY GLEBA. Wśród faworytów wymieniani są także wywodzący się ze stójki FURIAT oraz MARIO, a czarnym koniem może być potężny zapaśnik KORNIK.

– Posłuchaliśmy fanów, dla których najbardziej efektowne są pojedynki w stójce. Dlatego zmieniliśmy trochę zasady i na drugiej edycji walki 1 na 1 będą się toczyć w formule K-1 wzbogaconej o uderzenia łokciami i głową, do tego powalonego rywala będzie można dobić – tłumaczy organizator Denis „BAD BOY” Załęcki. – Tak jak dotychczas wszystkie walki będą się kończyły przez nokaut lub poddanie, z naciskiem na to pierwsze, bo nie życzymy sobie, by nasi fighterzy się poddawali. Najważniejszy jest charakter, tutaj nie ma miejsca do kalkulowania. Nokaut nie zostawia żadnych niedomówień. Chcemy brutalnych i ostrych walk na gali THE WAR 2! – kończy szef projektu.

Zmodyfikowane zasady nie przewidują parteru w turnieju 1 na 1. Zawodnicy będą toczyć pojedynki w K-1, dojdą także łokcie i uderzenia głową oraz ground & pound – czyli możliwość dobijania przeciwnika w parterze. Pojedynki będą rozgrywane w systemie 2 rundy po 2 minuty, trzecie starcie potrwa aż do rozstrzygnięcia. Parter (bez duszeń i dźwigni) będzie umożliwiony w SuperWalkach 1 na 1, gdzie zmierzą się m.in. TREVIS vs GROM. Ekipy będą miały z kolei możliwość dobijania rywali pięściami.

Skład turnieju 1 na 1:

ARAS
Wiek: 24 lata
Wzrost: 185 cm
Waga: 82 kg
Atrybut: konsekwencja

FURIAT
Wiek: 24 lata
Wzrost: 180 cm
Waga: 90 kg
Atrybut: charakterność

KOMANDOS
Wiek: 26 lat
Wzrost: 182 cm
Waga: 94 kg
Atrybut: ciężkie ręce

MŁODY GLEBA
Wiek: 26 lat
Wzrost: 185 cm
Waga: 92 kg
Atrybut: nieśmiertelność

SOŁI
Wiek: 22 lata
Wzrost: 191 cm
Waga: 90 kg
Atrybut: wytrwałość

ZAJĄC
Wiek: 22 lata
Wzrost: 195 cm
Waga: 95 kg
Atrybut: doświadczenie

MARIO
Wiek: 27 lat
Wzrost: 177 cm
Waga: 95 kg
Atrybut: mocny cios

KORNIK
Wiek: 34 lata
Wzrost: 168 cm
Waga: 99 kg
Atrybut: nieugiętość

SuperFight 1 na 1:

TREVIS
Wiek: 32 lata
Wzrost: 173 cm
Waga: 86 kg
Atrybut: zawziętość

GROM
Wiek: 26 lat
Wzrost: 180 cm
Waga: 88 kg
Atrybut: wszechstronność