MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

KSW

Szymon Kołecki oraz Martin Zawada bohaterami walki wieczoru gali KSW 58!

Sobotnia gala KSW 57, odsłoniła karty zbliżającej się już 58 edycji największej polskiej organizacji. W najważniejszej walce tego wieczoru w końcu ujrzymy w klatce mistrza olimpijskiego Szymona Kołeckiego (8-1). Rywalem reprezentanta Akademii Sportów Walki Wilanów będzie weteran europejskiej sceny MMA Martin Zawada (29-15-1). Gala odbędzie się już 30 stycznia nowego 2021 roku.

Szymon Kołecki jedyną porażkę w karierze zaliczył w 2018 roku z niepokonanym, lecz obecnie nieaktywnym Michałem Bobrowskim (8-0). Wówczas przegrał na punkty z bardziej doświadczonym fighterem z Dzierżoniowa. Od tamtego roku zaliczył już 2 zwycięstwa. Zaczął od zatrzymania Mariusza Pudzianowskiego (13-7) już w 1 rundzie. Zaś w swoim ostatnim boju w 2 rundzie ciosami zastopował Zapaśnika Damiana Janikowskiego (5-3).

Martin Zawada w organizacji KSW ma ogromne doświadczenie. Rozpoczął w roku 2007 podczas turnieju na KSW 7, gdzie zwyciężał z m.in. Krzysztofem Kułakiem (31-18-2). Do ”teraźniejszej” rozwiniętej już organizacji powrócił w marcu 2018 roku podczas łódzkiej gali KSW 42, gdzie po pełnej wymian rundzie zwyciężył z Łukaszem Jurkowskim (17-11) przez kontuzję popularnego ”Jurasa”. W swojej ostatniej walce po jednej z najlepszych walk 2019 roku wypunktował Thiago Silvę (21-9).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.