Walka wieczoru dzisiejszej gali Babilon Fight Night już za nami. Był to razem drugi pojedynek z cyklu pięściarz kontra zawodnik MMA. Tym razem na przeciwko siebie stanęli były pretendent do pasa WBA Przemysław Runowski (BOKS 18-1) oraz mistrz organizacji FEN oraz Babilon MMA Daniel Rutkowski (MMA 10-2). Starcie to dotrwało do decyzji sędziowskiej a jego zwycięzcą został bardziej doświadczony z zawodników. Wynik boju sędziowie punktowali następująco 3x 58-57.

RUNDA 1

Rozpoczyna ”Kosiarz” od mocnych ciosów prostych. Dokłada także kombinacje prawa góra i lewy dół. Szuka ”Rutek” wjazdów z ciosami w swojego rywala. Spokojnie czeka Runowski, co jakiś czas wystrzelając sierpowymi. Trzykrotny mistrz Polski w zapasach zagoniony na liny, i zainkasował kilka ciosów w tułów. No i mamy koniec pierwszej odsłony starcia.

RUNDA 2

Rozpoczyna prostym Runowski, dobre dwa sierpowe Rutkowskiego w kontrze. Zagonił ”Rutek” Przemka na siatkę i trafia sierpem. Po raz kolejny kombinacja szybkim prawym i lewym Radomianina. Dobrze wygląda Rutkowski, jak na trzymiesięczny staż w boksie. Świetny lewy sierpowy teraz Runowskiego. Mocno bije ”Kosiarz”, jednak nie używa swojej przedniej ręki. Prosty Runowskiego i mamy koniec drugiej rundy starcia.

RUNDA 3

Zmiana pozycji na mańkuta Rutkowskiego na początku tej odsłony pojedynku. Szuka sierpowych Rutek, wpadając w swojego rywala. Spokojny jest Runowski, ale teraz świetny prawy prosty i lewy sierp. Prawy sierp Daniela i klinczuje ”Kosiarz”. Nieźle stoi kondycyjnie mistrz Babilon MMA oraz organizacji FEN. Czaruje pięściarz swojego rywala w celu wyprowadzenia prostych. Kilka razy trafia bezpośrednim lewym prostym Radomianin. Na koniec dokłada dwa ciosy Runowski i mamy koniec rundy numer trzy.

RUNDA 4

Wymienia ciosy z Runowskim zapaśnik z Radomia. Bardzo dobra praca na nogach ze zmianą pozycji ”Rutka”. Jest aktywny i dużo pracuje na nogach. Prawy na prawy, dobrze ogląda się ten pojedynek. Trafia prawym, dokłada jeszcze jeden cios i goni swojego rywala ”Rutek”. Teraz piękny lewy sierpowy z kontry ”Kosiarza”. Lewy podbródkowy, dwa proste i jest rozbity nos Runowskiego. Bardzo dobra dyspozycja zawodnika MMA. Pojedyńcze ciosy Runowskiego, odpowiada Rutkowski. Koniec rundy!

RUNDA 5

Czas na przedostatnią rundę. Atakuje prawym, ale na odchyleniu Rutkowski uniknął tego ciosu. Lewy, lewy i prawy w wykonaniu Runowskiego. Lewy Runowskiego ale szybka odpowiedź prawym Rutka. Przestrzelony obszerny sierp ”Kosiarza”. Mocny prawy na dół, ale nie mrugnął nawet Rutkowski. Lewy sierp Rutkowskiego i zachwiał się Runowski. Trafia jednak teraz bardziej doświadczony z zawodników. Dobry prawy bezpośredni Runowskiego i koniec rundy piątej.

RUNDA 6

Uśmiechnięty wychodzi do ostatniej rundy ”Rutek”. Dobra praca na nogach, szuka prawego sierpa Rutkowski. Podbródek i prawy na gardę, ale kontra lewym sierpowym. Rzuca obszernymi cepami Runowski, chce skończyć swojego rywala. Minuta do końca starcia. Goni ”Rutek” swojego rywala po ringu. Nietrafiona kombinacja zawodnika MMA i świetna kontra Runowskiego. ”Kosiarz” trafia podbródkowym. Teraz wymiana kapitalna końcowka i koniec pojedynku!

ZNAKOMITA DYSPOZYCJA DANIELA RUTKOWSKIEGO! PRZYPOMNIJMY, ŻE JEST TO ZAPAŚNIK!