Za nami walka wieczoru gali Babilon MMA 14, która odbywała się w Radomskim Studiu. Zobaczyliśmy w nim 3 rundowe starcie pomiędzy byłym zawodnikiem organizacji UFC Pawłem Pawlakiem (16-4-1) a mniej doświadczonym Filipem Tomczakiem (7-2). Pojedynek ten od początku został zdominowany przez ”Plastinho”, który finalnie porozbijał w 3 rundzie reprezentanta MMA Devil Międzychód.

RUNDA 1

Zaczyna kopnięciami Pawlak, mocne sierpowe Tomczaka i trafiony ”Plastinho”. Natychmiastowo wyratował się zawodnik z Łodzi sprowadzając do parteru swojego rywala. Kontrola z góry, pojedyncze ciosy reprezentanta Octopus Łódź. Wstaje Paweł do stójki i okopuje Filipa, który natychmiastowo wchodzi w klincz i sprowadza rywala do parteru na kilka sekund. Zmęczony Tomczak opuszcza ręce przyjmując pojedyńcze ciosy. Świetne obalenie byłego zawodnika UFC i Poznaniak ponownie będzie walczył z dołu. Łokcie z góry Pawlaka, kontrola pozycji oraz próba krucyfiksu. Ale wstaje Tomczak i wchodzi za plecy i natychmiastowy klincz. Front-kick Pawlaka w stójce. Desperacka próba obalenia i kontra Łodzianina. KONIEC RUNDY 1!

RUNDA 2

Przechwycone kopnięcie Tomczaka i od razu sprowadzenie w wykonaniu byłego pretendenta do pasa Babilon MMA. Pojedyńcze łokcie i ciosy z góry. Pełna kontrola z góry w wykonaniu bardziej doświadczonego fightera. Bije z pozycji bocznej 30-latek z Łodzi rozbijając zmęczonego przeciwnika. Próba trójkąta rękami i zajście za plecy, jest wpięty Pawlak. KONIEC RUNDY 2!

RUNDA 3

Próba sierpowego i kolejne szybkie sprowadzenie ”Plastinha”. Pawlak ponownie obija Tomczaka ciosami z pozycji bocznej. Wyprostował się! Mocne ciosy i KONIEC! Paweł Pawlak zwycięża przez TKO w 3 rundzie.