Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. Khabib Nurmagomedov (28-0) wypada z mistrzowskiego pojedynku, który miał odbyć się na gali UFC 249. Nowym rywalem Tony’ego Fergusona (25-3) został przechodzący z wagi wyżej rekordzista, jeśli chodzi o szybkość nokautu w UFC Jorge Masvidal (35-13). Stawką pojedynku będzie pas tymczasowy wagi lekkiej organizacji UFC.

Dla Jorge Masvidala będzie to powrót po zdobyciu pasa BMF w starciu z Natem Diazem (20-12). ”Gamebread” zwyciężył tamto starcie poprzez przerwanie lekarza (rozcięcia). Walkę wcześniej zanotował najszybszy nokaut w historii UFC pokonując latającym kolanem w 5 sekund Bena Askrena (19-1). Będzie to jego powrót do wagi lekkiej po prawie 5 latach, po raz ostatni mierzył się w niej w 2015 roku przegrywając niejednogłośną decyzją sędziów z Alem Iaquintą (14-6-1).

Tony Ferguson posiada aktualnie imponującą serię 12 zwycięstw z rzędu. Pokonywał takich zawodników jak Kevin Lee (18-6) czy Rafael Dos Anjos (29-13). Po raz ostatni w klatce meldował się na gali UFC 238. Wówczas w drugiej rundzie zwyciężył z Donaldem Cerrone (36-14) poprzez przerwanie lekarza (zamknięte oko). Warto przypomnieć iż już pięciokrotnie był zestawiany z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem (28-0). Jednak starcie za każdym razem nie dochodziło do skutku.

Prima Aprillis 🙂 Życzymy miłego dnia!

April Fool’s Day 🙂 Have a nice day!