Oficjalnie podczas gali Bellator 231, dojdzie do walki pomiędzy Frankiem Mirem (18-13) a Royem Nelsonem (23-17). Będzie to starcie rewanżowe za pojedynek z gali UFC 130. Wówczas lepszy okazał się Mir, wypunktowując jednogłośnie swojego oppontenta. Gala odbędzie się 25 października w Uncasville.

Zarówno jeden jak i drugi zawodnik, swoich ostatnich startów nie może zaliczyć do udanych. Frank Mir z ostatnich pięciu walk, przegrał aż cztery. Był nokautowany już w pierwszej rundzie przez m.in. Fedora Emelianenko (38-6) oraz Marka Hunta (13-14-1). Przed czasem skończył go także Javy Ayala (11-7). W ostatnich pojedynkach zwycięstwo odniósł tylko nad Toddem Duffee (9-3), a było to ponad 3 lata temu. W międzyczasie stoczył także pojedynek grapplingowy z zawodnikiem KSW Satoshii’m Ishii’m (22-9-1). Japończyk pokonał Amerykanina na pełnym dystansie.

Roy Nelson również z ostatnich pięciu pojedynków, zwyciężył tylko raz. Wypunktował wtedy jednogłośnie wspomnianego już wcześniej Javy’ego Ayale (11-7) na gali Bellator 183. Większość ze swoich porażek, Amerykanin odnosił jednak poprzez decyzje sędziowskie. Jedynym zawodnikiem, który w ostatnich pojedynkach skończył go przed czasem był rosyjski ”Spadochroniarz” Sergei Kharitonov (30-7). Rosjanin ubił Nelsona na sekunde przed końcem pierwszej rundy. W ostatnim pojedynku ”Big Country” przegrał jednogłośnie z Mirko Cro Copem (38-11-2).