MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

ACA

OFICJALNIE: Goncharov podejmie byłego mistrza ACB Vakhaeva na gali ACA 104!

Pojedynek w czołówce wagi ciężkiej w Rosji, odbędzie się podczas sto czwartej edycji ACA. Odbędzie się ona 22 stycznia w Krasnodarze, a zmierzą się w niej mistrz Evgeny Goncharov (14-2) oraz były mistrz ACB Mukhamad Vakhaev (7-4-1). Stawką tego pojedynku będzie mistrzowski pas organizacji.

Obecny champion organizacji, w swoim ostatnim boju wypunktował mocnego Tony’ego Johnsona Jr. (13-5-1) na gali ACA 97. Był to rewanż za nierozstrzygnięty pojedynek panów z łódzkiej gali ACA 96. Przed połączeniem się organizacji królował w organizacji WFCA, odprawiając tam przed czasem m.in. Zelimkhana Umieva (11-3).

W przypadku Vakhaeva nie warto sugerować się rekordem. Wszystkie cztery porażki odnosił podczas pierwszych sześciu walk, zaś obecnie posiada serię pięciu zwycięstw z rzędu. Przed połączeniem się organizacji, był on mistrzem ACB, zdobywając pas na gali ACB 67. Wówczas niespodziewanie znokautował on bardziej doświadczonego Denisa Goltsova (25-6). W ostatnim pojedynku poddał on szybko Sergeya Belostenniy’a (6-2).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.