Dziś oficjalnie potwierdziły się doniesienia o debiucie bokserskim Normana Parke’a (MMA 28-7-1). Irlandczyk z Północy zmierzy się z Kasjuszem Życińskim (MMA 2-0) zwanym jako ”Don Kasjo”. Panowie zmierzą się ze sobą na gali freakowej Fame MMA 10. Dla ”Stormina” będzie to pierwszy występ po porażce z Mateuszem Gamrotem (17-1) podczas gali KSW 53.

Norman Parke to doświadczony zawodnik kategorii lekkiej. W swoim życiorysie zawodniczym ma występy dla m.in. KSW, UFC oraz Brave CF. Tam też miał okazję mierzyć się z mocnymi zawodnikami pokroju Rustama Khabilova (24-4), Gleisona Tibau (34-14) czy też Mateusza Gamrota (17-1). Po raz ostatni oglądać mogliśmy go na gali KSW 53, gdy uległ temu ostatniemu przez przerwanie lekarskie w 3 rundzie.

Kasjusz Życiński ma za sobą przeszłość w boksie amatorskim. Rozpoczynał w trójmiejskim klubie SAKO Gdańsk. W swojej karierze pięściarskiej stawał na podium m.in. Pucharu Polski i debiutował również w Mistrzostwach Polski Seniorów. Mierzył się tam z doświadczonym pięściarzem Markiem Matyją (18-2-2).