MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

RCC

Niepokonany Shtyrkov podejmie Enomoto w limicie do 85 kilogramów na gali RCC 7!

Niepokonany rosyjski zawodnik Ivan Shtyrkov (16-0-1) wystąpi w grudniu podczas gali RCC 7. Jego rywalem będzie szwajcarski ”Samuraj” Yasubey Enomoto (19-11). Nieoficjalnie mówi się iż pojedynek ten odbędzie się w umownym limicie do 85 kilogramów. I prawdopodobnie będzie walką wieczoru gali (red. lecz to nie zostało jeszcze ustalone).

Ivan Shtyrkov większość walk w swojej karierze stoczył w kategoriach ciężkiej oraz półciężkiej. Pokonał tam m.in. polskiego byłego mistrza BAMMA Marcina Łazarza (11-7). Jego najcenniejsze zwycięstwo w karierze to zdecydowanie pokonanie obecnego ”króla” KSW w wadze ciężkiej Phila De Friesa (17-6). W kwietniu miał zadebiutować dla amerykańskiego giganta, jednak rozwiązał on umowę za porozumieniem stron.

Enomoto w swojej karierze stoczył jeden pojedynek dla KSW. Podczas gali KSW 34 na Torwarze uległ na punkty w walce z Aslambkiem Saidovem (23-5). Podczas 37 edycji miał walczyć z Maciejem Jewtuszko (12-5), jednak ten wypadł z powodu kontuzji. Finalnie Szwajcar miał zmierzyć się z Davidem Zawadą (16-5), lecz odmówił tego starcia a w jego miejsce wszedł Robert Radomski (12-5).

Źródło : Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.