Poznaliśmy kolejne starcie nadchodzącej gali UFC Fight Night 177, która odbędzie się już 23 maja. Zmierzą się w nim niepokonany Amerykanin Jamahal Hill (7-0) oraz solidny brazylijski parterowiec Klidson Abreu (15-4). Panowie spotkają się w limicie kategorii półciężkiej do 93 kilogramów.

Jamahala Hilla po raz ostatni w klatce oglądać mogliśmy podczas gali UFC on ESPN+ 24. Stanął tam na przeciwko obecnego zawodnika KSW Darko Stosicia (13-4), którego wypunktował jednogłośną decyzją sędziów. Do ”amerykańskiego giganta” dostał się nokautując łokciami w 2 rundzie Alexandra Poppecka (10-3) podczas programu DWCS. W przeszłości pokonywał m.in. Dequana Townsenda (21-11) oraz Williama Vincenta (5-9).

Klidson Abreu jedyne zwycięstwo pod banderą UFC zanotował w 2019 roku podczas gali UFC on ESPN 4, gdzie był jednogłośnie lepszy od doświadczonego Sama Alveya (33-13). Walkę wcześniej uległ solidnemu Magomedovi Ankalaevowi (13-1). Rosjanin zwyciężył to starcie przez jednogłośną decyzję sędziów. W swoim ostatnim pojedynku „Russian Terror” przegrał pojedynek z niepokonanym Shamilem Gamzatovem (14-0), który wypunktował Brazylijczyka na pełnym dystansie.