Dziś zagłębie się w temat nadawanego od 2012 do 2013 na łamach TVN Turbo programu MMAster! Wracając do niego po latach poczułem nostalgię i stwierdziłem, iż fajnie będzie przedstawić go dla osób które w tamtych czasach jeszcze nie interesowały się tym sportem. Najpierw przedstawię tekst TVN Turbo, po krótce wyjaśniający na czym to polegało:

”Program ma charakter konkursu dla sympatyków i amatorów sportów walki – o tym, kto dostanie się do show, zadecyduje gęste sito eliminacyjne, pełne wyśrubowanych testów sprawnościowych i wydolnościowych. Szesnastu najlepszych zaprosimy na treningi z zawodnikami specjalizującymi się w różnych sportach walki – do kolejnych etapów przechodzić będą ci, którzy wykażą się największą pojętnością i zaangażowaniem. Na zwycięzców czeka nagroda – zawodowa walka na gali MMA.”

W pierwszym sezonie szkoleniowcami byli Paweł Nastula oraz Iwona Guzowska. Ja jednak skupie się na drugim sezonie programu, gdyż ten moim był dużo ciekawszy i lepszy technicznie od swojego poprzednika. Edycja druga liczyła jedenaście odcinków. Prowadził ją ponownie duet damsko-męskie, lecz tym razem postawiono na Piotrka Strusa oraz naszą mistrzynię Joannę Jędrzejczyk. Oglądać tam mogliśmy wiele znajomych twarzy nawet obecnej sceny Polskiego MMA. Wymienię kilku fighterów!

– Michał Michalski (finalista)

– Grzegorz Szulakowski

– Daniel Skibiński (finalista)

– Bartłomiej Kopera (odpadł w eliminacjach)

– Łukasz Kopera (odpadł w eliminacjach)

Panowie konfrontowali się w limicie do 81 kilogramów. Obecnie tylko dwóch z wyżej wymienionych Panów walczy w zbliżonych do niego kategoriach, gdyż Szuli ostatnie walki toczył w 70 kg, Bartek oraz Łukasz również. Sama formuła programu w skrócie prezentowała się następująco! Zawodnicy wykonywali ćwiczenia, treningi oraz zadania sprawdzające ich sprawność oraz umiejętności w danych dziedzinach i płaszczyznach w MMA. W pierwszych odcinkach dwóch najgorszych w danym odcinku konfrontowało się ze sobą w ramach walki sparingowej. Przegrany odpadał. Później nieco zmieniono to, i najgorszy mógł wybrać sobie rywala do sparingu. W ten właśnie sposób kolejno eliminowano konkurencje. Dwóch najlepszych po 10 odcinkach otrzymywało kontrakt na walkę zawodową pomiędzy sobą na gali. W wypadku drugiej edycji było to niemiecki GMC 4 (red. w pierwszej Soul FC). Otrzymywali oni już także czas na przygotowanie, cięcie wagi oraz treningi już we własnym zakresie ze swoimi trenerami.

Przejdźmy do Finału. Tu doszli z perspektywy czasu bez zaskoczenia Michał Michalski oraz Daniel Skibiński. Zgotowali dla fanów super show na pełnym dystansie na wygrał ”Skiba” mający wówczas tylko jedną porażkę na koncie. ”Cukier” był wówczas debiutantem. Mieli wtedy 22 i 23 lata, wystąpili już w programie Telewizyjnym oraz złapali doświadczenie co na bank zaprocentowało w ich przyszłości. Jedyne czego moim zdaniem zabrakło w tej formule to owszem walka zawodowa finalistów na gali ALE! również podpisanie kontraktu z nią. Miałoby to większy sens, lecz i tak patrząc na to po czasie dostrzegam bardzo dużo plusów a sam program oceniam na bardzo solidny, teraz podobną rolę pełni/(ł) – Tylko Jeden spod szyldu KSW.

Dla osób zainteresowanych zapraszam do obejrzenia wszystkich odcinków bo to naprawdę kupa dobrej zabawy, rozrywki i możliwość zobaczenia obecnej czołówki MMA kilka lat temu. Odcinki dostępne są na Playerze oraz YouTube!