Już dziś powracająca gala MMA Attack 4 z udziałem m.in. Adama Wieczorka (10-2) oraz Oliego Thompsona (21-15). Gala zapowiada się dosyć ciekawie i dziś zagłębimy się nieco i wytypujemy starcia na których można będzie zarobić.

Niestety u Bukmacherów nie mamy dostępnych wszystkich walk, lecz na szczęście większość z nich można obstawiać, a część nawet z rozwinęciem.

Zacznamy od pojedynku freakowo-sportowego w formule bokserskiej. Tu zobaczymy etatowego gatekeepera Vaso Bakocevicia, który zmierzy się z weteranem organizacji FAME MMA Mateuszem Murańskim. Panowie poboksują na dystansie 3 rund w rękawicach 8 uncjowych. Murański techniką nie grzeszy, natomiast jest bardzo twardy. Ma mocną głowę a w ostatnich latach mocno się rozwinął. Porównując starcie z Tańculą z 10 gali FAME a bokserską konfrontacje z Don Kasjo widać duży progres. Mimo, iż mający sporo walk w MMA, boksie a także Bare Knuckle Vaso wydaje się faworytem to ”Muran” który nigdy nie został skończony ciosami dotrwa tu do decyzji.

TYP Bukmacherski: Walka zakończy się na punkty – 2,75🟠

Drugi pojedynek, które tu omówimy to bój w dywizji średniej pomiędzy Tomaszem Jakubcem oraz Davidem Ramiresem. Wedle bukmacherów bardzo dużym faworytem jest tutaj lokalny bohater. Czy tak jednak jest? Niekoniecznie. Jakubiec mimo czarnego pasa BJJ w żadnej ze swoich ostatnich walk nie poszukał starcie w parterze. Bije się on w stójce ze swoimi rywalami, w tym np. mocnym Andrzejem Grzebykiem. Tam w ostatnich dwóch walkach kończył nokautowany. David Ramires to całkiem solidny fighter, nie jest to może poziom wyżej wspomnianego Grzebyka, lecz naprawde jest w porządku. Ma on dosyć solidną stójkę, nienajgorszą obronę przed sprowadzeniami. (Był momentami w stanie bronić sprowadzeń Makhmuda Muradova) a i samemu nie jest gapą jeśli chodzi o kontrole w tej płaszczyźnie co pokazał ostatnio walcząc z Tomem Breese, niestety dla niego to starcie pokazało też że jest podatny na poddania. Jeśli Jakubiec zawalczy mądrze i będzie dążyć do starcia w parterze jest w stanie tu zwyciężyć. Ja jednak postawie na Ramiresa, gdyż w ostatnich walkach fighter z Katowic dążył jedynie do wymian stójkowych. Jeśli teraz będzie podobnie nie zwycięży tego pojedynku.

TYP Bukmacherski: David Ramires – 3,80🔴

Robert Bryczek zmierzy się z Mateuszem Strzelczykiem. Weteranem bitewnym Polskiej sceny sportów walki. Doświadczony ,,Spider’’ ma na swoim koncie dwa razy więcej pojedynków od swojego rywala, lecz nie ma on zbyt dobrej passy w ostatnich pojedynkach. Nie można mu odmówić kalkulacji, lecz dużą część przegrywa przed czasem. Bryczkowi również nie układa się super, lecz po powrocie do dywizji średniej jest już dużo lepiej. Jest to zawodnik eksplozywny w stójce z solidnym parterem i zapasami. Biorąc pod uwagę dziurawą defensywę Strzelczyka widzę tu jeden scenariusz.

TYP Bukmacherski: Robert Bryczek / przed czasem – 1,17 / ? (w momencie pisania kurs nie jest jeszcze dostępny)🟢

Drugie starcie bokserskie na karcie starcie również weterana FAME MMA Krystiana Wilczaka z włodarzem Armii Filipem Bątkowskim. ,,Kwadrat’’ jest w gazie, przygotowywał się do starcia bokserskiego, natomiast ,,Krycha’’ wziął ten pojedynek tydzień temu. Wilczak w wiekszości swoich walk bazował jednak na zapasach które dawały mu zwycięstwa z ,,Szewcem’’ oraz ,,Saszą’’. W tej formule faworyzuje Bątkowskiego, który na spokojnie powinien wyboksować Krystiana.

TYP Bukmacherski: Filip Bątkowski – 1,30🟠

Polecam też zagrać Mateusza Makarowskiego w starciu z Krystianem Bleźniem. Jest on naprawdę sprawnym stójkowiczem a od czasu zmiany klubu poprawił znacznie obrone przed obaleniami oraz pracę w parterze. Blezień ma sporo luk i fighter pochodzący z podkarpacia powinien to wykorzystać i wygrać to starcie na pełnym dystansie.

TYP Bukmacherski: Mateusz Makarowski – 1,72🟠

Walka wieczoru będzie ostatnia omawianą przeze mnie dziś. Będzie to pojedynek w dywizji ciężkiej pomiędzy Olim Thompsonem a Adamem Wieczorkiem. Wieczorek jest tutaj dużym faworytem. Adam to wszechstronny zawodnik, który walki przegrywał głównie przez siłę fizyczną. Dysponuje bardzo dobrym parterem, a dzięki warunkom fizycznym w stójce tez radzi sobie nieźle. Thompson jest już rozbity a także jest ograniczony pod względem umiejętności, nie jest także dużym ciężkim co będzie odpowiadać fighterowi z Chorzowa. Wieczorek jest lepszy w obu płaszczyznach i tylko Lucky Punch może tutaj uratować Brytyjczyka.

TYP Bukmacherski: Adam Wieczorek przed czasem – 1,40🟢