MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

WOTORE

Michał ”Wampir” Pasternak wskazuje faworytów turnieju podczas WOTORE 3!

Zdaniem Michała Pasternaka nabór zawodowców do trzeciej edycji turnieju WOTORE to dobra decyzja organizatorów. Wielu obserwatorów upatruje faworyta w weteranie walk na gołe pięści – Ericu „BLOODAXE” Olsenie (USA), ale doświadczony „WAMPIR” ma przeczucie, że o zwycięstwo może się pokusić ktoś inny.

Michał Pasternak do drugiego turnieju WOTORE trafił przez przypadek. Cały świat był sparaliżowany przez pandemię koronawirusa i z karty wypadło kilku zawodników, niektórzy w ostatniej chwili. Na taką okazję czyhał trener Mirosław Okniński, który zaproponował swojego podopiecznego.

Trener Mirek zadzwonił i powiedział, że ktoś może wypaść i mam być gotowy. Na drugi dzień dostałem już informację, że walczę – wspomina Pasternak. – Zwykle walki mnie nie stresują, ale w turnieju uderzanym czułem inne emocje. Patrzyłem ze zdziwieniem, jak reaguję na stres i otoczenie. W ogóle się nie zastanawiałem nad tym, kto będzie moim rywalem. Jechałem po zwycięstwo, drabinka była mi obojętna.

„WAMPIR” zainteresował się sportami walki już jako dziecko. Śledził PRIDE i poczynania Pawła Nastuli oraz Fiedora Emelianienki. Pasternak zaczynał od treningów karate, potem przerzucił się na Muay Thai i jiu-jitsu. W 2012 roku rozpoczął karierę zawodową w MMA.

19 września na WOTORE 3 dojdzie do starcia fighterów niepokonanych w walkach dla organizacji WOTORE. To zwycięzcy pierwszych edycji: Marek Samociuk (4-0) i wspomniany Michał Pasternak (3-0).

”Widziałem walki Samociuka. Jest do przejścia. Nie skupiam się na jego mocnych stronach. Wiem mniej więcej, co robi i zamierzam nie dopuszczać do sytuacji, w których będzie mógł pokazywać swoje dobre strony” – tłumaczy 36-letni Pasternak.

Walce wieczoru gali WOTORE 3 przyglądać się będzie także Eric „BLOODAXE” Olsen, który upatrzył sobie „WAMPIRA” na przyszłego przeciwnika. Oczywiście najpierw Amerykanin musi się sprawdzić w turnieju, a to zdaniem Pasternaka nie będzie wcale proste.

”Widziałem wyzwanie Olsena. Życzę mu jak najlepiej, ale niech najpierw się skupi na turnieju, bo moim zdaniem nie wygra tego w takim stylu jak ja. Do WOTORE przyszli zawodowcy jak „VIKING” Biegański czy Jędraczka, niebezpieczny będzie też mistrz Muay Thai z Azji. Eric Olsen będzie miał ciężko. Moim zdaniem Adam Biegański zajdzie daleko, może to wygrać. Wszystko zależy od szczęścia i drabinki” mówi podopieczny Mirosława Oknińskiego.

WOTORE 3 odbędzie się 19 września w Alvernia Studios w Alwerni. Transmisja tylko w PPV (19,99 PLN) na TV.WOTORE.COM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.