Jeden z czołowych polskich zawodników kategorii średniej w naszym kraju Michał Materla (27-7) powraca do klatki. Szczeciński Berserker wystąpi podczas gali organizacji European Fight Masters, która odbędzie się już 20 czerwca. O pojedynku ”Cipao” organizacja poinformowała na swoim kanale YouTube. Póki co nie znamy daty oraz miejsca tegoż wydarzenia.

Wracam- Michał Materla

”Niektórzy mówią, że już nie wrócę, że jestem za stary, za wolny, zbyt mocno poobijany. Twierdzą, że przyjąłem zbyt dużo ciosów. Sugerują żebym skończył ze sportem zawodowym i przeszedł na sportową emeryturę. Powiem Wam tylko tyle nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze was zaskoczę. Wiele w życiu przeszedłem i nie z takich sytuacji wychodziłem. Żeby się rozwijać, istotne jest jest żeby z każdej porażki wyciągać wnioski. Pamiętajcie, może mi zabraknąć techniki, kondycji – ale nigdy mi nie zabraknie charakteru. Wracam!” – skomentował w Trailerze zawodnik

Michał Materla to bezsprzeczna legenda MMA w naszym kraju. Pas największej polskiej organizacji zdobył on w maju 2012 roku podczas gali KSW 19. Wtedy też po kapitalnej walce zwyciężył większościową decyzją sędziów z Jayem Silvą (12-13-1). Trofeum mistrzowskie dzierżył aż do listopada 2015 roku, gdzie stracił je w walce z fenomenalnym Mamedem Khalidovem (34-7-2). Od tamtego czasu zwyciężył pięc z siedmiu ostatnich pojedynków. Porażki odnosił jedynie z obecnym czempionem wagi średniej Scottem Askhamem (19-4).