Jeden z czołowych polskich zawodników kategorii średniej w naszym kraju Michał Materla (27-7) powraca do klatki. Szczeciński Berserker wystąpi podczas gali organizacji European Fight Masters, która odbędzie się już 20 czerwca. O pojedynku ”Cipao” organizacja poinformowała na swoim kanale YouTube. Póki co nie znamy daty oraz miejsca tegoż wydarzenia.

”Niektórzy mówią, że już nie wrócę, że jestem za stary, za wolny, zbyt mocno poobijany. Twierdzą, że przyjąłem zbyt dużo ciosów. Sugerują żebym skończył ze sportem zawodowym i przeszedł na sportową emeryturę. Powiem Wam tylko tyle nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze was zaskoczę. Wiele w życiu przeszedłem i nie z takich sytuacji wychodziłem. Żeby się rozwijać, istotne jest jest żeby z każdej porażki wyciągać wnioski. Pamiętajcie, może mi zabraknąć techniki, kondycji – ale nigdy mi nie zabraknie charakteru. Wracam!” – skomentował w Trailerze zawodnik

Michał Materla to bezsprzeczna legenda MMA w naszym kraju. Pas największej polskiej organizacji zdobył on w maju 2012 roku podczas gali KSW 19. Wtedy też po kapitalnej walce zwyciężył większościową decyzją sędziów z Jayem Silvą (12-13-1). Trofeum mistrzowskie dzierżył aż do listopada 2015 roku, gdzie stracił je w walce z fenomenalnym Mamedem Khalidovem (34-7-2). Od tamtego czasu zwyciężył pięc z siedmiu ostatnich pojedynków. Porażki odnosił jedynie z obecnym czempionem wagi średniej Scottem Askhamem (19-4).