Niestety na nieco ponad 1,5 tygodnia przed galą UFC 251 zmienia się przeciwnik naszego Marcina Tybury (18-6). Przygotowujący się do pojedynku w klubie ANKOS MMA zawodnik finalnie zmierzy się z weteranem rosyjskiej sceny MMA Maximem Grishinem (30-7-2), który zastąpił niepokonanego Alexandra Romanova (11-0). Przypomnijmy, że gala odbędzie się już 11 lipca w Abu Dhabi (Fight Island)!

Marcin Tybura w swoim ostatnim starciu przełamał złą passę dominując na pełnym dystansie Sergeya Spivaka (10-2) podczas gali UFC on ESPN+ 27. Przed tym pojedynkiem ”Tybur” przegrywał cztery z pięciu ostatnich starć, lecz z takimi zawodnikami jak były mistrz organizacji Fabrício Werdum (23-9-1) czy też Derrick Lewis (23-7). Wcześniej pod banderą największej organizacji na świecie pokonywał m.in. Andreia Arlovskiego (29-19) oraz pięknym high-kickiem Viktora Pestę (15-6). Warto także wspomnieć, że pochodzący z Uniejowa zawodnik jest byłym mistrzem wagi ciężkiej organizacji M-1 Global.

Rywala Polaka po raz ostatni oglądać mogliśmy pod banderą organizacji PFL. Z ważniejszych zwycięstw skradł on zero z rekordu byłego zawodnika UFC Jordana Johnsona (12-2-1) oraz szybko znokautował twardego Mikhaila Mokhnatkina (12-5-2). W ostatnich jedenastu pojedynkach przegrywał tylko raz ze świetnym Magomedem Ankalaevem (13-1) w 4 rundzie walki o pas mistrzowski organizacji Akhmat. W przeszłości oglądać mogliśmy go w m.in. M-1 Global czy KSW, gdzie decyzją pokonał go dawno nie widziany Dawid Baziak (10-8).