MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

UFC

Marcin Prachnio powróci do klatki w starciu z Khalilem Rountree na gali UFC 257!

A jednak, gdy wszyscy już myśleli że Marcin Prachnio (13-5) po ostatniej porażce pożegna się z UFC coś się zmieniło. Podczas wczorajszej gali bowiem ogłoszono, iż reprezentant Tatsujin Dojo Deventer powróci do klatki już podczas najbliższej numerowej gali UFC 257 (23 stycznia). Przeciwnikiem Polaka będzie solidny Khalil Rountree (8-4) a walka panów znalazła się w karcie głównej tego wydarzenia.

Marcin Prachnio do organizacji UFC trafił jako jeden z głównych pretendentów do pasa One Championship. Niestety wraz z przejściem do amerykańskiego giganta doszło do zderzenia z rzeczywistością a trenujący w Amsterdamie Polak przegrał trzy pojedynki z rzędu. Pokonywali go Magomed Ankalaev (14-1), Mike Rodriguez (11-5) oraz Sam Alvey (33-14-1). Ostatnie zwycięstwo zanotował w sierpniu 2017 roku, gdy mimo ciężkiego początku ustrzelił Gilberto Galvão (30-7-1).

Khalil Rountree to ciekawy i doświadczony w UFC zawodnik. Ostatnio walczy ze zmiennym szczęściem wygrywając i przegrywając po dwie z ostatnich czterech pojedynków. Z jego najmocniejszych zwycięstw warto odnotować znokautowanie Paula Craiga (14-4-1) oraz Gokhana Sakiego (1-2). Oby dwa starcia zakończył już w pierwszej rundzie. Po raz ostatni oglądać mogliśmy go podczas gali UFC on ESPN+ 18, gdzie szybko przegrał z Ionem Cutelabą (15-6).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.