Długo nie musieliśmy czekać na pierwsze ogłoszenia dotyczące zbliżającej się już 16 edycji gali Babilon MMA. Tym razem wydarzenie to odbędzie się 25 września, a w karcie walk zobaczymy mocne starcie w limicie kategorii ciężkiej. Zmierzą się w nim doświadczony już reprezentant Murowanej Gośliny Filip Stawowy (6-1) oraz mający już za sobą bój w organizacji Marcin Kalata (1-1).

Pochodzący z Murowanej Gośliny zawodnik ma za sobą bardzo ciekawą historię, gdyż w 2017 roku zadebiutował na zawodowych ringach z wagą prawie 140 kilogramów. Już po dwóch następnych pojedynkach zjechał z wagą do niecałych 118 kilogramów, tocząc pojedynki z takimi zawodnikami jak Filip Toe (5-3) oraz Mateusz Śledź (1-1) w ćwierćfinale turnieju RWC wagi ciężkiej. W swoim ostatnim starciu podopieczny trenera Mateusza Juskowiaka zadebiutował na gali Babilon MMA 12, gdzie już w 1 rundzie zdemolował ciosami z krucyfiksu Konrada Dziczka (3-2).

Marcin Kalata to doświadczony przede wszystkim w amatorskim MMA zawodnik. Popularnego Araba oglądać mogliśmy już kilkukrotnie na najbardziej prestiżowym w tej dziedzinie turnieju IMMAF. W 2017 roku udało mu się nawet dojść do finału, tam jednak uległ pochodzącemu z Bułgarii Atanasa Krastanovi (am. 4-1). Od tamtego czasu przeszedł na zawodowstwo a swój zawodowy debiut odnotował właśnie na gali Tomasza Babilońskiego. Było to niezwykle cenne zwycięstwo z mocnym Kamilem Mindą (5-1), które zanotował już w 1 rundzie. W swoim ostatnim boju przegrał przez duszenie eziekiel z czarnym pasem Michałem Piwowarskim (3-2).