Za nami walka wieczoru dzisiejszej bardzo udanej gali ACA 107. Był to ciekawie zapowiadający się bój w dywizji ciężkiej. Na przeciw siebie stanęli w nim brat legendy organizacji Strikeforce oraz Pride Aleksander Emelianenko (28-7-1) oraz czołowy Rosyjski zawodnik kategorii średniej Magomed Ismailov (15-3-1). Starcie to zwyciężył underdog w postaci 23 kilogramy lżejszego i 23 cm niższego Magomeda.

RUNDA 1

Ruchliwy na nogach od początku walki dużo mniejszy z zawodników. Rusza do przodu, jednak nabija się na sierpa z kontry, nie zniechęciło go to i w świetnym stylu obala ”Kolosa z Rosji”. Kontrola z góry i pojedyncze, krótkie tapnięcia w głowę. Bardzo ładne i skuteczne łokcie z półgardy. Podnosi teraz pozycję Magomed jednak skutecznie przetrzymał go Emelianenko. Seria ciosów obijających tułów, ale dyspozycja walczącego na co dzień dwie kategorie niżej Ismailova. Kolejne ciosy zbiera z góry Aleks, który co raz bardziej bezbronny w konsekwencji dobrej pracy młodszego z fighterów. Konsekwencji godna mistrza, imponuje chyba wszystkich kibicom, swoją imponującą kontrolą Czeczen. Deklasacja tak można nazwać tą rundę. Zbiera ciosy. Bliski końca sędzia! Gong ratuje młodszego z braci Emelianenko!

Nasza predykcja: 10-8 dla Ismailova!

RUNDA 2

Nabuzowany wychodzi do tej rundy Ismailov, widać w nim chęć znokautowania swojego rywala, świetna akcja i po raz kolejny kłopoty 38 latka. Jest z góry Magomed i konsekwentnie obija rywala, sędzia spogląda z co raz większą uwagą na stan Emelianenki. I piękny łokieć, kłopoty Alexa nie mają końca. Niesamowicie przygotowany do tego boju ponad 23 kilogramy lżejszy z fighterów. Pierwsza celna akcja, a więc kolano w udo z dołu ”Reapera”, ale nie robi to wrażenia na czołowym Rosyjskim średnim. Próba powstania do stójki, ale obejście pozycji i powrót do gardy, a więc dalsza kontrola Ismailova. Szarpał się po kimure Alex ale nic z tego nie wynikło. Zmiana pozycji na zza pleców ale szybko powracają do półgardy. Końcówka, rundy i ponownie całą rundę z dołu spędził Emelianenko.

Nasza predykcja: 10-8 dla Ismailova!

RUNDA 3

Czai się na pojedyńczego ”cepa” Aleksander, aktywniejszy na nogach mniejszy z fighterów. Próba obalenia, ale świetna obrona, ale tylko na moment kapitalny sprawl Ismailova. Dużo silniejszy mimo ogromnej przewagi kilogramów oraz wzrostu jest Magomed. Ponownie męczarnie z pleców doświadczonego Rosjanina. Rozbity łuk brwiowy i poteżne zmęczenie nie wróżą tu sensacyjnego odwrócenia losów pojedynku. Stara się wstawać, ale nic z tego nie wychodzi. Podobnie jak w 1 oraz 2 rundzie pełna kontrola Ismailova. Kontrola Cutmana przerywa męczarnie Alexa, ale tylko na moment panowie wracają, ale teraz seria ciosów i przerywa to sędzia. Magomedov Ismailov zmasakrował Emelianenko w 3 rundzie!