Jeden z czołowych zawodników kategorii lekkiej organizacji FightExclusiveNight Łukasz Charzewski (8-1) za pomocą swojego Fanpage’a postanowił zgłosić swój akces do boju mistrzowskiego z Mateuszem Rębeckim (10-1) na gali FEN 28. Reprezentant Rio Grappling Wrocław początkowo gdy jeszcze gala miała odbywać się w Lublinie miał stoczyć bój z Arbim Nashkoevem (3-0), lecz prawdopodobnie ten nie jest w stanie wystąpić podczas gali. Trenujący w Szczecinie ”Chińczyk” zaś póki co jest bez rywala. Prawdopodobnie klaruje nam się kandydat na walkę wieczoru gali, która odbędzie się już 13 czerwca w systemie PPV.

”Witam cie Mateusz, jak widzę dalej nie masz rywala na najbliższą galę FEN’u daleko nie trzeba szukać, ja jestem niepokonany od sześciu pojedynków. Myślę, że będę godnym kandydatem. Pozdrawiam cię! Łukasz Charzewski” – skomentował ”Harry” na swoim fanpage’u

Pochodzący z Kamiennej-Góry zawodnik aktualnie posiada passę sześciu zwycięstw z rzędu. Dwa z nich odnosił pod skrzydłami organizacji Fight Exclusive Night m.in. poddając Łukasza Bieńka (6-6) oraz wypunktując po mocnym pojedynku Krystiana Blezienia (3-2). Jedyną zawodową porażkę odniósł on w swoim trzecim zawodowym pojedynku, który odbył się w 2017 roku na gali VFCL 5, gdzie po kontrowersyjnej decyzji uległ Tanasowi Skevopulosowi (5-1).

Mateusz Rębecki aktualnie posiada imponującą passę 8 zwycięstw z rzędu. Większość z tych pojedynków toczył dla organizacji FEN, gdzie w marcu 2018 roku zdobył pas mistrzowski wagi lekkiej. Pokonał wówczas faworyzowanego Mariana Ziółkowskiego (21-7-1) nokautując go ciosem na wątrobę w 4 rundzie. W lipcu 2019 roku zadebiutował w pojedynku poza granicami naszego kraju, gdzie na gali Battlefield FC 2 w Chinach ubił ciosami Kaika Brito (13-2). Po raz ostatni w klatce oglądać mogliśmy go podczas gali Fight Exlusive Night 27 w Szczecinie. Wtedy też po raz 3 obronił swój pas mistrzowski zwyciężając przez TKO z Magomedem Magomedovem (12-2).