Dziś organizacja Celtic Gladiator ogłosiła walkę wieczoru najbliższej gali. O pas w kategorii półśredniej, na przeciw siebie staną były zawodnik KSW Kuba Kamieniarz (8-6) oraz reprezentant Arrachionu Olsztyn Piotr Danelski (5-2). Gala odbędzie się już 14 marca w Bełchatowskiej hali Energia. Transmisja gali dostępna będzia na stronie eventtv.global

Kuba Kamieniarz to zawodnik, który w ostatnim czasie poczynił spory progres. Świadczy o tym to, iż swoją karierę rozpoczynał od trzech porażek z rzędu, a w ostatnich pięciu walkach odniósł tylko jedną porażkę. Wówczas na gali KSW 48 wystąpił naprzeciw niepokonanego Cezarego Kęsika (11-0) w wyższej kategorii wagowej. ”Lubelski Czołg” zwyciężył tą walkę ciosami w parterze w 1 rundzie. Pokonywał zaś m.in. Nikolay Moskalets (2-3) oraz mocnych Piotra Kuberskiego (6-1) oraz Aslambeka Arsamikova (7-4).

Olszyński ”Kliczko” w maju ubiegłego roku powrócił do MMA po rocznej przerwie. Wtedy też na gali VFCL 10 w pod Szczecińskim Stargardzie uległ lokalnemu Tomaszowi Romanowskiemu (9-7). W swojej karierze pokonywał on m.in. byłego zawodnika KSW Huberta Szymajdę (8-4) czy też zawodnika UFC Emila Webera Meeka (9-4) (red. obecnie no-contest). Miał on już okazję zaprezentować się na gali Celtic Gladiator. Podczas jubileuszowej dwudziestej edycji gali, która odbywała się w Olsztynie w świetnym stylu poddał on Klemensa Ewalda (5-3).